Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiejsza taca inwestycyjna z okazji pierwszej niedzieli przeznaczona jest na kanalizację deszczową do nowego kościoła.
 2. Dziś rozpoczęliśmy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii, które potrwają do środy włącznie. Jest to szczególny czas łaski niezbędny do prawidłowego rozwoju duchowego. Nauki rekolekcyjne głoszą jadwiżanki s. Agnieszka i s. Magdalena w formie konferencji na zakończenie każdej Mszy św. w Pychowicach i Kostrzu. Dodatkowo od poniedziałku na Mszach św. wieczornych krótką homilię będzie głosił ks. Paweł Figura z seminarium salezjańskiego w Krakowie. Po nich w poniedziałek wieczorem będą Adoracje Najśw. Sakramentu, a we wtorek Drogi Krzyżowe. Spowiadamy w czasie nabożeństw i 15 minut przed Mszą św. z wyjątkiem czasu czytań i konferencji. W czasie Mszy św. będzie codziennie zbierana taca przeznaczona na działalność katechumenalną jadwiżanek w Krakowie. Szczegółowy rozkład rekolekcji na stronie internetowej, plakacie i we „Wzgórze Serc”. Nabożeństwa będą też transmitowane dla chorych.
 3. Niedzielne Gorzkie Żale w Kostrzu o 1515, a w kościele parafialnym o 1715. Jałmużnę można składać do skarbonki dla ubogich, w tym nabywając baranka wielkanocnego w cenie 9 zł.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w czwartek – w Pychowicach 1700 - 1800 adoracja wynagradzająca
  • w piątek (8 IV) –zapraszamy wszystkich wiernych na DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami parafii. Niech to będzie nasze wspólne świadectwo i wyznanie wiary. W oparciu o świadectwa ze swojego życia poprowadzi je „Wspólnota Ewangelizacyjna Ain Karim” z Dębnik. W tym dniu nie będzie Mszy św. o 1700 w Kostrzu, a Msza św. z 1800 w Pychowicach zostanie odprawiona godzinę wcześniej, czyli o 1700. Po niej wyruszymy z krzyżem ulicami: Ćwikłową, Tyniecką, Widłakową przez Bodzów do kaplicy w Kostrzu przy Falistej. Zakończenie przewidywane jest ok. 1930. Nabożeństwo będzie transmitowane dla chorych.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Za tydzień Niedziela palmowa. Poświęcenie palm. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżyjemy najważniejszą i najdłuższą liturgię – Triduum Paschalne. Rozkład Triduum będzie za tydzień w mediach. Tego dnia jest spotkanie przygotowawcze dla rodziców kandydatów do bierzmowania oraz dzieci do I Komunii św. – o 1200 w Pychowicach i o 1600 w Kostrzu.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu są zbierane w ramach Gorzkich Żali oraz do skarbonki na ofiary za gazety. Dziś przed kościołem oratorium zaprasza na Kiermasz świąteczny z palmami i stroikami wielkanocnymi. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest tradycyjnie na dofinasowanie obozów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży, na których zapisy ruszają od jutra.
 8. Od poniedziałku 11 kwietnia rozpoczną się trzydniowe rekolekcje szkolne.
 9. W środę, o 20:00, jest spotkanie dla chętnych na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
 10. Drugie oratoryjne przedstawienie „Misterium Męki Pańskiej w reżyserii s. Agnieszki, w wykonaniu młodych z parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę, o 1900.
 11. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia (24 IV) przypada święto Caritasu. Z tej okazji również nasz parafialny Caritas włącza się w ogólnopolską akcję „Dzień Dobra”, w ramach którego odbędzie się Piknik integracyjny z uchodźcami z Ukrainy połączony ze zbiórką charytatywną dla nich. Chętni do włączenia się w jego organizację, w tym do animacji zabaw, kuchni lub zaprezentowania swojej twórczości oraz przyniesienia swoich wypieków proszeni są o zgłoszenie się do naszego Caritasu.
 12. W środę, o 1730, w SP nr 62 przy ul. Ćwikłowej 1 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Pychowic przewodniczącego Rady Miasta Rafała Komarewicza oraz radnego naszej Dzielnicy Bartosza Paszkowskiego nt. działań dla Pychowic, w tym rozbudowy ul. Słońskiego i ul. Ćwikłowej oraz „Zielonego Ogrodu” przy ul. Zakrzowieckiej. Będzie czas na wolne wnioski mieszkańców.