Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na roboty przyposadzkowe w nowym kościele.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Piusa IX, papieża.
  • w środę – wspomnienie bł. Euzebii Palamino Yenes, salezjanki.
  • w 2. czwartek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. – od 1700 w Pychowicach adoracja wynagradzająca Straży Honorowej, a po Mszy św. adoracja rodziców za swoje dzieci animowana przez ruch „Matki w modlitwie”
  • w piątek – wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień chorych. Zapraszamy chorych naszej parafii na Mszę św. o 1000 do kościoła parafialnego z zachowaniem ograniczeń pandemicznych. W czasie Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, a zamiast tradycyjnego spotkania i poczęstunku w salkach będzie „małe co nieco” na drogę. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Przy tej okazji dziękujemy chorym oraz tym którzy się nimi opiekują za drogocenny wkład modlitwy i cierpienia ofiarowany w intencji Wspólnoty parafialnej. W naszym tygodniku jest skrót orędzia papieża na ten dzień. Wieczorem, od 1700 do 1800, adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy serca.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o 1030, spotkanie rodziców młodzieży do bierzmowania.
 5. Także w przyszłą niedzielę, po Mszach św., wolontariusze z Fundacji Bezcenni będą rozprowadzać „Piernikowe serca”. Składając dobrowolną ofiarę do puszki będzie można wesprzeć dzieci uratowane przed aborcją oraz kobiety w kryzysie.
 6. W środę spotkanie Rady Budowy. W kolejny poniedziałek (14 II) planowana jest Rada Parafialna.
 7. Dziękujemy za ofiarowane w ramach tacy z 2 lutego 1.007 zł na zakony kontemplacyjne. Dziękujemy tym, którzy pomogli rozebrać dekorację świąteczną w kościele i w kaplicy.
 8. Kolejna Randka małżeńska z tańcem i różańcem rozpocznie się w piątek, o 1800.
 9. Zachęcamy do korzystania z mediów katolickich, w tym prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 10. W tych dniach odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty parafialnej śp. członkini ADMY Stanisława Kaputa oraz Stanisław Rozmus i Agata Kowalik. Wieczny odpoczynek…