Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś odbywa się beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca oraz trwają rocznice I. Komunii św. w Pychowicach na Mszy św. o 1200 oraz w Kostrzu na Mszach św. o 1000 i 1600. Od dziś do środy przypadają tzw. Dni krzyżowe – dni modlitwy o urodzaje i w intencji głodujących.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie w Pychowicach o 1730; w Bodzowie o 1800; w Kostrzu - w tygodniu o 1630, a w niedziele o 1530. W ramach majówek trwa uroczysta nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przed główną uroczystością we wtorek.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek (24 V) – Rodzina Salezjańska obchodzi Uroczystość swej głównej Patronki - Matki Bożej Wspomożycielki. Pod Jej opieką św. Jan Bosko powołał Rodzinę Salezjańską do pracy nad opuszczoną młodzieżą i Jej zawierzył swoje dzieła. W naszej Wspólnocie parafialnej o 1700 nabożeństwo ku Jej czci z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do szklanej kuli przy drzwiach kościoła, połączone z nabożeństwem majowym. W tych intencjach sprawowana będzie o 1800 Msza św., której będzie przewodniczył ks. Tadeusz Goryczka sdb, dyrektor SWM Kraków. Zapraszamy wszystkich kochających Maryję.
  • w czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Od 1700 do 1800 w Pychowicach adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową NSPJ.
  • w piątek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłan. Rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego. Od 1700 adoracja w Pychowicach.
  • w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej oraz bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym drogim Mamom w Dniu ich Święta w czwartek, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie. We wspólnocie salezjańskiej w Pychowicach uroczystość jej patrona, bł. ks. Józefa Kowalskiego sdb, męczennika różańca zamordowanego przez Niemców w 1942 r. w KL Auschwitz.
 6. We wtorek ośmioklasiści rozpoczynają trzydniowe egzaminy. Będziemy ich wspierać modlitwą wspólnotową. Ich samych zapraszamy na Msze św., aby wzięli ze sobą Boże błogosławieństwo.
 7. W sobotę, w godz. 1100-1400, przy ul. Sodowej na terenie placu zabaw odbędzie się Pychowicki Dzień Dziecka, który współorganizuje nasz Parafialny Zespół Caritas.
 8. W niedzielę 12 czerwca planowany jest Parafialny Piknik Odpustowy Serca Jezusowego. Zapraszamy parafian oraz naszych gości z Ukrainy. Zapraszamy osoby i firmy, które chcą włączyć się w organizację lub sponsorowanie tego wspólnotowego spotkania, w tym tych, którzy to robili w przeszłości. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystiach lub na telefon albo mail Parafialnego Zespołu Caritas. Ofiary z pikniku przeznaczone będą na budowę nowego kościoła.
 9. W czwartek 16 czerwca odbędzie się uroczystość Bożego Ciała w Pychowicach, a tydzień później Oktawa w Kostrzu. Włączmy się w przygotowanie miejsc modlitwy według propozycji grup i mieszkańców poszczególnych ulic. Lista znajduje się w tygodniku „Wzgórze serc”.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy, także parafialnej, wyłożonej z tyłu kościoła. W naszych mediach znajdziemy szczegóły przedstawionych planów i zaproszeń.
 11. Woda święcona przy wejściach do świątyń jest zarówno w kropielnicach, jak i w dozownikach.
 12. Od poniedziałku rusza budowa kanalizacji do nowego kościoła i Domu parafialnego. Stąd część parkingu od strony ul. Ćwikłowej będzie w tygodniu zamknięta.