Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, a od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty - Triduum Paschalne. Dla chrześcijan są to trzy najważniejsze dni w ciągu całego roku i stanowią jedno Święto. Rozkład uroczystości jest w gablotce, na stronie internetowej i we „Wzgórzu Serc”. Prosimy się z nim zapoznać, w tym z zaproponowanymi grupami adoracji. Dziś spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Triduum Paschalne rozpocznie się w:
  • Wielki Czwartek – o 1800 Mszą św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej Jezus zostaje przeniesiony do Ciemnicy, gdzie adoracja będzie od 1930 do 2400. Siostry jadwiżanki zapraszają tego dnia oraz w dwa kolejne dni na wspólny śpiew „Ciemnej Jutrzni” o 730 i Godziny Czytań o 2200.
  • Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły. Adoracja przy Ciemnicy od 700 do 1700. O 1500 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia, a potem dwie Drogi Krzyżowe: o 1600 dla dzieci i o 1700 dla wszystkich. Liturgia Męki Pańskiej o 1800, a po niej Jezus zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie adoracja będzie do 2400. Wartę honorową przy Grobie pełnić będą strażacy z OSP Kostrze. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.
  • Wielka Sobota – jest dniem ciszy i adoracji przy Grobie Pańskim od 700 do 1800. Pamiętajmy o tym zwłaszcza gdy przyjdziemy z koszyczkami poświęcić wielkanocne pokarmy. Ze względu na adorację, błogosławieństwo pokarmów w kościele parafialnym będzie na zewnątrz, o pełnych godzinach: 1000, 1100, 1200, 1300 i 1600; w Kostrzu o 1100, 1130, 1200, a w Bodzowie o 1230.
  • Wigilia Paschalna w sobotę wieczorem – rozpoczyna się o 1930 od poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła. Przynosimy ze sobą świece. Uroczystość zakończymy procesją rezurekcyjną
  • Niedziela Zmartwychwstania: najważniejszy Dzień dla wierzących. Rozkład Mszy św. Niedzielny.
 2. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 3. Spowiadamy codziennie 15 min. przed Mszą św., w czasie nabożeństw oraz w czasie Triduum.
 4. Dziś ostatnie w tym roku Gorzkie Żale - o 1515 w Kostrzu i o 1715 w Pychowicach. O 1900, w kościele, odbędzie się przedstawienie „Misterium Męki Pańskiej” w wykonaniu młodych z parafii.
 5. Dziękujemy za złożoną jałmużnę wielkopostną w skarbonce dla ubogich i przyniesione produkty spożywcze dla ofiar wojny. Grupa charytatywna przekaże je potrzebującym. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne Caritas w cenie 9 zł, przeznaczone na pomoc potrzebującym.
 6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu są zbierane w ramach Gorzkich Żali oraz do skarbonki na ofiary za gazety. Dziś oratorium zaprasza na Kiermasz świąteczny z palmami i stroikami wielkanocnymi. Dochód przeznaczony jest na dofinasowanie obozów wakacyjnych dla młodych.
 7. Od poniedziałku do środy (11-13 kwietnia) będą trzydniowe rekolekcje szkolne.
 8. W poniedziałek, w kaplicy w Kostrzu, od 1700 nabożeństwo do św. Rity.
 9. W Wielką Środę odwiedzimy z sakramentami chorych, którzy nie korzystają z posługi pierwszo-piątkowej. Chętnych prosimy zgłosić do parafii.
 10. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia (24 IV), w święto Caritasu, nasz parafialny Caritas włącza się w ogólnopolską akcję „Dzień Dobra”, organizując Piknik integracyjny z uchodźcami z Ukrainy połączony ze zbiórką charytatywną na ich wsparcie. Chętni do włączenia się w jego organizację, w tym do animacji zabaw, kuchni lub zaprezentowania swojej twórczości oraz przyniesienia swoich wypieków proszeni są o zgłoszenie się do naszego Caritasu.
 11. Korzystajmy stale z mediów katolickich, aby lepiej przeżyć Wielki Tydzień. W naszym tygodniku „Wzgórze serc” są wszystkie podstawowe informacje na Wielki Tydzień. Za pomocą TV Od Serca chorzy mogą uczestniczyć w modlitwach całego Triduum paschalnego, a wśród nowych produkcji będzie niedługo do oglądnięcia tegoroczne „Oratoryjne Misterium Paschalne”.
 12. Odeszli do wieczności Jan Dudek, Robert Wdówka i Mirosław Postawa. Wieczny odpoczynek…