Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy oraz wspomnienie św. Walentego. Z tej okazji zapraszamy narzeczonych oraz szukających drugiej „połówki” na Mszę św. o 1800 w Pychowicach. W kaplicy w Kostrzu od 1700 Nabożeństwo do św. Rity.
  • we wtorek – rozpoczyna się comiesięczna Nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.
  • w czwartek – od 1700 w Pychowicach adoracja wynagradzająca Straży Honorowej.
  • w 3. piątek – Zbiorowe Msze św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu, polecanych w wypominkach rocznych, odbędą się wieczorem w Kostrzu i w Pychowicach. Z tej okazji w Pychowicach, od 1700 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy serca, a potem, od 1730 do 1800, specjalne modlitwy o wybawienie zmarłych cierpiących w czyśćcu. Zapraszamy zwłaszcza osoby, których bliscy odeszli z tego świata bez ostatniego namaszczenia i wiatyku oraz chętnych do włączenia się w „Arcybractwo Serca Jezusowego dla Pomocy Duszom Czyśćcowym”, czyli do apostolstwa dusz czyśćcowych tak swoich bliskich, jak i tych, o których nikt już nie pamięta.
 2. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 3. Za tydzień spotkania przygotowujące do przyjęcia po raz pierwszy spowiedzi i Komunii św.
 4. Dziś, po Mszach św., wolontariusze z Fundacji Bezcenni rozprowadzają we współpracy z naszym Parafialnym Zespołem Caritas „Piernikowe serca”. Składając dobrowolną ofiarę do puszki będzie można wesprzeć dzieci uratowane przed aborcją oraz kobiety w kryzysie.
 5. Caritas Archidiecezji Krakowskiej, do którego należy nasz parafialny Caritas, prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Wasze wsparcie dla tych inicjatyw jest istotne i dobrze wykorzystane.
 6. Ze względu na utrzymującą się stosunkowo dużą zachorowalność przekładamy zebranie Rady Parafialnej na 1 marca, a spotkanie do bierzmowania na ostatnią niedzielę lutego.
 7. W przyszły poniedziałek będziemy gościć ks. Romana Jachimowicza, Radcę regionalnego salezjanów, czyli odpowiednika nuncjusza „z ramienia” generała salezjanów.
 8. Dziękujemy tym, którzy zaanimowali Światowy Dzień chorych w naszej parafii, w tym za wspaniały „chrust” własnej produkcji przygotowany dla chorych.
 9. Zapraszamy do lektury mediów katolickich, w tym prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Zapraszamy też odważnych do włączenia się we współtworzenie naszych mediów, zarówno drukowanych, jak i elektronicznych. W niedługim czasie ruszą Mini-warsztaty dziennikarskie, skierowane zwłaszcza do młodych.
 10. OSP Kostrze zaprasza w sobotę (19 II) młodych od 8 r. życia, chcących wstąpić w szeregi straży, na zbiórkę. Szczegóły na plakatach.
 11. W ostatnim czasie odszedł z naszej Wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Marek Szczypczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…