Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – święto katedry św. Piotra apostoła.
  • w środę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika
  • w czwartek (24.) – przypada comiesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy na 1700 na nabożeństwo, w czasie którego przez wstawiennictwo Maryi przedstawimy Bogu prośby i podziękowania  składane do szklanej kuli przy drzwiach kościoła. O 1800 zostanie odprawiona msza św. w tych intencjach
  • w piątek – wspomnienie bł. bpa A. Versiglia i ks. K. Caravario, pierwszych męczenników salezjańskich z Chin. Od 1700 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy serca. Również o 1700 nasza parafia animuje Mszę św. telewizyjną w intencji chorych i cierpiących z sanktuarium Miłosierdzia Bożego Łagiewnikach. Jedzie na nią ks. Robert i ks. Jan oraz przedstawiciele parafii. Zapraszamy też innych parafian do obecności na niej – czy to przez osobiste uczestnictwo, czy też za pośrednictwem w TVP Kraków.
 2. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 3. Za tydzień, w ramach nabożeństw wieczornych o 1730, rozpoczynamy tzw. 40-sto-godzinne nabożeństwo o dobre przeżycie Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych. O animację każdego dnia proszę grupy naszej parafii – propozycja grup animujących znajduje się w tygodniku „Wzgórze serc”. Młodzież zapraszamy zwłaszcza we wtorek. Każdy wierzący parafianin, kochający Jezusa, może znaleźć w ciągu trzech dni czas na adorację, która uzdolni go do dobrego wejścia w Wielki Post i do wsparcia duchowo pogubionych.
 4. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się przełożone spotkanie do bierzmowania.
 5. W poniedziałek będziemy gościć ks. Romana Jachimowicza, Radcę regionalnego salezjanów. Zapraszamy do wspólnej z nim modlitwy na Mszy św. o 1800.
 6. Fundacja Bezcenni wraz z naszym Parafialnym Zespołem Caritas dziękują za wsparcie akcji „Serducha dla Malucha”. Na ten cel zebrano 1.692,60 zł.
 7. Z okazji ukończenia montażu nowych organów w kaplicy w Kostrzu w przyszłą niedzielę, kończącą I. część okresu zwykłego, po Mszy Św. o 1600 odbędzie się koncert "Totus Tuus, Maryjo". Wspólnym śpiewem chcemy podziękować patronce za nowy instrument w kaplicy na naszej "Kostrzeckiej Jasnej Górze". Za kontuarem zasiądzie Kamil Ziółko, a utwory głosowe zaśpiewa Jakub Pracuch. Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny! Szczegóły na plakacie.
 8. Dziś i za tydzień, po Mszach św., wolontariusze z grona rodziców będą zbierać podpisy do prezydenta miasta o rozbudowę szkoły w Pychowicach. Za tydzień odbędzie się też zbiórka do puszek na mikrofony dla pychowickich scholek.
 9. Celem pogłębienia wiary korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. W naszym tygodniku „Wzgórze serc” znajdziemy podstawowe informacje na ten tydzień oraz artykuł nt. nabożeństw czterdziestodniowych.
 10. W ostatnim czasie odeszła z naszej Wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Janina Wcisło. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…