Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Tląca się od ośmiu lat wojna między Rosją a Ukrainą wybuchła z całą siłą. Za chwilę setki uciekinierów dotrą również do Krakowa. Odpowiedzią ludzi wiary w takiej sytuacji jest gorliwsza modlitwa, post i jałmużna. Koordynacją tej ostatniej zajmuje się nasz Parafialny Zespół Caritas, z którym współdziała OSP Kostrze. Potrzeba jest naszych otwartych serc oraz odważnych wolontariuszy. Telefon i mail naszego Caritasu jest w naszych mediach. Tam też na bieżąco będą podawane propozycje pomocowe. Trwa zbiórka darów przy świątyniach i remizie. Okazji do postu oraz modlitwy wspólnej nie brakuje, potrzeba tylko przyjść do kościoła.
 2. Od dzisiaj do wtorku włącznie zapraszamy na tzw. 40-sto-godzinne nabożeństwo o dobre przeżycie Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych, jak również o pokój na Ukrainie. Będzie ono odprawiane w ramach nabożeństw wieczornych o 1730. Dziś także w Kościele obchodzony jest dzień ekspiacji za grzechy pijaństwa rozpoczynający Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. Dziś i w Popielec, po Mszach św., rodzice zbierają podpisy do prezydenta miasta o rozbudowę szkoły w Pychowicach i realizację połączenia ul. Słońskiego z Ćwikłową, której to inwestycji grozi kolejny raz zablokowanie. Trwa też zbiórka do puszek na mikrofony dla scholek.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek  (ostatni dzień miesiąca) – przez wstawiennictwo św. Jana Bosko modlimy się w int. dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Pychowicach, za Rodzinę salezjańską, o pokój
  • w środę – Popielec: rozpoczyna się Wielki Post. Msza św. z posypaniem głów popiołem w Pychowicach o 700, 1600 (dla dzieci) i 1800, a w kaplicy w Kostrzu o 1700. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły - trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta. Taca charytatywna jako jałmużna wielkopostna jest przeznaczona na pomoc ofiarom wojny.
  • w I. czwartek – adoracja wynagradzająca za grzechy w Pychowicach od 1700 do 1800.
  • w I piątek –  Spowiedź i Adoracja od 645 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600  w kaplicy w Kostrzu. Przed południem z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W kościele parafialnym będą o 1630 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1900 dla młodych, a w Kostrzu o 1630. Na zakończenie nabożeństw będzie zbierana jałmużna na pomoc ofiarom wojny. Tego dnia przeżywamy Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
  • w I sobotę – na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. W przyszłą niedzielę będzie adoracja w miejsce homilii, a taca inwestycyjna przeznaczona jest na kanalizację deszczową do nowego kościoła. Tego dnia rozpoczną się Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w kaplicy w Kostrzu o 1515, a w kościele parafialnym o 1715.
 7. We wtorek, 1 marca, o 1845, w oratorium, odbędzie się Rada Parafialna.
 8. W piątek imieniny obchodzi ks. Kazimierz, któremu dziękujemy za posługę kapłańską w naszej parafii i modlimy się dla niego o błogosławieństwo Boże i opiekę Wspomożycielki.
 9. Oratorium dziecięce organizuje w sobotę, 19 marca, wyjazd do Zakopanego na pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Szczegóły na plakatach.
 10. Po błogosławieństwie odśpiewamy Suplikacje o Boży ratunek dla pokoju na Ukrainie.