Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy Rok Liturgiczny. Na Mszach św. odnawiamy akt przyjęcia Chrystusa na Króla i Pana. Dziś jest m.in. Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezjalnym oraz święto patronalne jadwiżanek, Straży Honorowej Serca Jezusowego, Parafialnego Zespołu Caritas „Serce dla serca” i Akademii Rycerskiej.
 2. Nasz „Caritas” zaprasza parafian z otwartymi sercami do włączenia się w działalność charytatywną, bo potrzeby są ogromne. Od dziś można wziąć caritasowe „Tytki charytatywne” na produkty spożywcze, które będą przekazane potrzebującym z parafii. Jak co roku prosimy również o składanie ofiar do skarbonki dla ubogich przeznaczonych na ten sam cel. Caritas informuje, że w ostatnią niedzielę na ubogich zebrano 1.950,35 zł i 10 €, a w skarbonce św. Antoniego było 1.689 zł.
 3. Dziś na Mszy św. o 1800 i po niej jest spotkanie dla rodziców bierzmowanych z klas 8-ch.
 4. Różaniec wypominkowy za zmarłych w listopadzie jest odmawiany codziennie, pół godziny przed wieczornymi Mszami św. W piątki listopada są odprawiane za nich wieczorne Msze św. Zbiorowe w Pychowicach i Kostrzu. Z modlitwami tymi związane są odpusty za zmarłych. Na kanale naszej TV Od Serca jest zapis filmowy wywiadu Radia Wawa z ks. Robertem o zmarłych salezjanach, w tym o Słudze Bożym ks. Ludwiku Mroczku i innych męczennikach salezjańskich.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP.
  • we wtorek– wspomnienie św. Cecylii, które jest świętem muzyki kościelnej. Dziękujemy za animację muzyczną i życzymy oparcia w patronce organiście w Pychowicach Wiesławowi Greli i w Kostrzu Jakubowi Pracuchowi  oraz naszym scholom – dziecięcej „Boże Kwiatki”, młodzieżowej „Ptakom ks. Bosko” i rodzinnej z Kostrza „Miriam”. Z okazji swego święta wykonają oni dzisiaj po Mszach św. dodatkowe muzyczne utwory.
  • w czwartek (24. dzień miesiąca) – wspomnienie męczenników św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy oraz Maryi Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na 1700 czcicieli Maryi do udziału w nabożeństwie różańcowym z odczytaniem próśb i podziękowań złożonych do szklanej kuli z tyłu kościoła, po którym zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach.
  • w piątek –  wspomnienie Matusi Małgorzaty, matki ks. Bosko. Jest to Dzień pamięci o zmarłych Rodzicach salezjanów. Od 1700 do 1730  adoracja, a od 1730 wypominki listopadowe. Wieczorne Msze św. Zbiorowe są też za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczynamy Adwent, nowy Rok liturgiczny oraz Roraty. Tego dnia, jak co roku, na Mszy św. będą poświęcone opłatki, które będą dostępne w zakrystiach, w domu Sióstr Jadwiżanek i w sklepach. Ofiara z opłatków jest przeznaczona na budowę kościoła.
 8. Zapraszamy radców na spotkanie Rady parafialnej we wtorek, o 1845, na plebanii.
 9. Andrzejki oratoryjne są w piątek dla dzieci o 1530, a dla młodzieży o 1900. Trwają zapisy na obozy narciarskie organizowane we współpracy z SALOS-Kraków.
 10. W naszym tygodniku komunikat Episkopatu nt. niezgodnego z prawdą szkalowania Jana Pawła II.
 11. Od poniedziałku rozpocznie się remont witryny szklanej nad wejściem do kościoła w Pychowicach uszkodzonej przez nawałnicę. Potrwa ok. tygodnia. Projekt do wglądu w gablocie.
 12. W tych dniach odeszli do wieczności śp. Halina Duniec-Krzysiek i Ryszard Kutela. Polećmy ich  Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…