Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak zwyczajowo dekoracja świąteczna pozostanie do 2 lutego. W liturgii zaczyna się tzw. okres zwykły (kolor zielony), który trwa do Środy popielcowej, a jego druga część zaczyna się po niedzieli Zesłania Ducha Świętego i kończy przed Adwentem.
 2. Dziękujemy Grupie Teatralnej na czele z s. Agnieszką oraz współpracownikom grupy - ks. Janowi i p. Jackowi Kuk za przygotowanie pięknego przedstawienia „Król”. Filmowa wersja spektaklu ukaże się na kanale naszej telewizji w niedługim czasie. Dziękujemy też uczestnikom Orszaku Trzech Króli z naszej parafii, w tym kadetom naszej Akademii Rycerskiej.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w 2. poniedziałek – w Kostrzu nabożeństwo do św. Rity od 1700.
  • w 2. czwartek – od 1700 w Pychowicach adoracja wynagradzająca Straży Honorowej, a po Mszy św. adoracja rodziców za swoje dzieci animowana przez ruch „Matki w modlitwie”
  • w piątek – 1700-1800 - adoracja Najśw. Sakramentu
  • w sobotę – wspomnienie bł. Alojzego Variara sdb. Rozpoczynamy comiesięczną nowennę do MB Wspomożenia Wiernych.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Za tydzień rozpoczyna się Dzień Judaizmu, a po nim Tydzień Jedności Chrześcijan.
 6. Trwa nowa kolęda czyli spotkanie duszpasterskie w domu lub w kościele. Spotkanie przy kaplicy w Kostrzu lub od czwartku w kościele w Pychowicach zaczyna się Mszą św. o 1800 w intencji zaproszonych rodzin i rodzin odwiedzanych danego dnia przez księży. Zapraszamy przynajmniej przedstawiciela rodziny według grafiku zaproponowanego przez parafię. Pozostali domownicy mogą dołączyć się do Mszy św. poprzez transmisję TV Od Serca. Reprezentanci rodzin dostają m.in. informator roczny „Wzgórza serc” z instrukcją duszpasterską do przeprowadzania spotkania w domu. Rozkład kolędy oraz praktyczne rozwiązania związane z nową sytuacją znajdziemy na naszej stronie internetowej pychowicesdb.pl oraz jako osobny druk. Zwracamy uwagę, że są dwie różne tabele – Mszy św. oraz odwiedzin domów. Tam też znajdują się dodatkowe informacje dla nowych mieszkańców i osób chcących spotkań się w innym terminie. Przekażmy też informację sąsiadom, których dziś nie ma w kościele. W czasie kolędy Msze św. cykliczne są w Pychowicach i w Kostrzu o 700 rano. Po nich otwarta jest kancelaria.
 7. Bóg zapłać za ofiary na budowę nowego kościoła – 10.770 zł z opłatków i 9.400 zł z tacy i kopert ostatniej niedzieli oraz za ofiary z pasterki na Fundusz Życia – 742 zł, z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski – 4.010 zł, z Trzech Króli na misje salezjańskie – 3.075 zł.
 8. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią.
 9. Kolejna Randka małżeńska z tańcem i różańcem rozpocznie się w piątek, o 1800.
 10. Oratorium dziecięce zaprasza dzieci i rodziców w sobotę, 22.01, na wyjazd do Snowlandii i na tor saneczkowy w Zakopanem. Zapisy do 16.01. Informacje z tyłu kościoła i na stronie.
 11. Zachęcamy do korzystania z mediów katolickich, w tym prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Ukazał się nowy film o ks. Mroczku: „Tytan cierpienia. Do nieba przez piekło Auschwitz”.