Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. w modlitwie oddania zawierzymy świat Bożemu Miłosierdziu. W Godzinie Miłosierdzia, między 1500 a 1600, zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś rozpoczyna się 78. Tydzień Miłosierdzia. O 1700 nabożeństwo do Wspomożycielki z procesją wokół kościoła, o 1800 Msza św. przez Jej wstawiennictwo.
 2. Dziś przypada święto Caritasu. Nasz parafialny Caritas włącza się w ogólnopolską akcję „Dzień Dobra”, organizując wokół kościoła w Pychowicach, w godz. 1300-1630, Piknik integracyjny z gośćmi z Ukrainy połączony ze zbiórką charytatywną na ich wsparcie. Zapraszamy do przyniesienia wypieków. Ze względu organizacyjnych od 1130 do 1630 parking będzie zamknięty.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy.
  1. w poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty, patrona naszego abp Marka Jędraszewskiego i katechety pychowickiego ks. Marka Koguta. Msza św. za ks. Marka jest dziś o 1200 w Pychowicach, oraz jutro rano i wieczorem, i za tydzień. Życząc im łask Bożych pamiętajmy o nich w modlitwie.
  2. w czwartek – od 1700 adoracja wynagradzająca.
  3. w piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego – wspominamy m.in. naszych męczenników dębnickich, którzy posługiwali w naszej parafii przed i w czasie wojny, w tym ks. Ludwika Mroczka, ks. Wojciecha Michałowicza oraz bł. ks. Józefa Kowalskiego, patrona Wspólnoty salezjańskiej z Pychowic. Na naszej strony internetowej, w zakładce „Historia parafii” oraz na kanale TV Od Serca są ich historie. Tego dnia rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. bpa Stanisława, a od 1700 do 1800 adoracja Najśw. Sakramentu.
  4. w sobotę – z okazji ostatniego dnia miesiąca przez wstawiennictwo św. Jana Bosko modlimy się w intencji powołań, Rodziny salezjańskiej oraz dobrodziejów Dzieła salezjańskiego i budowy nowego kościoła i Domu parafialnego.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Za tydzień (1 maja) Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Z okazji pierwszej niedzieli adoracja. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na kanalizację deszczową. Rozpoczęcie nabożeństw majowych w Pychowicach codziennie o 1730, w Bodzowie o 1800 oraz w Kostrzu o 1630, a w niedziele i święta o 1530.
 6. Bóg zapłać za wsparcie różnych dzieł w ostatnim czasie. Na potrzebujących w ramach jałmużny wielkopostnej, w tym ofiar za baranki, zebraliśmy 2.903 zł, z czego zakupiono żywność na Święta oraz przekazano do Caritas diecezjalnego 1000 zł. Na UPJP2 zebraliśmy 4.120 zł, a na Boży Grób 2.979 zł. Bóg zapłać również za ofiary przekazywane na konto na funkcjonowanie parafii.
 7. W gablocie z tyłu kościoła jest wystawa „Arma Christi (Broni Chrystusa)” czyli znaki Bożej Męki.
 8. Odeszli od nas do wieczności śp. Edward Postawa i Piotr Kulbicki. Wieczny odpoczynek…

W ŁĄCZNOŚCI Z CAŁYM KOŚCIOŁEM PONÓWMY
AKT ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Boże, OJCZE miłosierny, który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie ZAWIERZAMY dziś LOSY ŚWIATA i każdego człowieka.

Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego MIŁOSIERDZIA,
aby w Tobie, Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło NADZIEI.

OJCZE Przedwieczny, dla bolesnej MĘKI i Zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!

Ojciec Św. Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17-08-2002