Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” animującym owocne przeżycia Triduum Paschalnego:
  • dziękuję ks. Kazimierzowi, ks. Janowi i ks. Markowi za przewodniczenie ceremoniom liturgicznym i ich animowanie, za posługę w konfesjonale oraz za pomoc w dekorowaniu kościoła
  • dziękuję zakrystiance s. Karolinie za przygotowanie kościoła i liturgii oraz pozostałym siostrom jadwiżankom za animację Wielkiego Tygodnia, w tym za posługę liturgiczną, śpiewy i brewiarz
  • dziękuję kl. Pawłowi Klasie oraz ministrantom i lektorom za przygotowanie i animację liturgii
  • dziękuję organiście Wiesławowi Grela oraz chórowi parafialnemu pod dyrekcją s. Karoliny za śpiew
  • dziękuję dyrektorowi TV Od Serca Jackowi Kuk za transmisje liturgii z naszego kościoła
  • dziękuję OSP Kostrze i Akademii Rycerskiej za warty honorowe, a pozostałym grupom za animacje adoracji i pomoc przy wystroju paschalnym naszych świątyń
  • dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za animację pomocy potrzebującym w parafii oraz uchodźcom, w tym za przygotowanie i rozwiezienie paczek żywnościowych
  • dziękuję wszystkim wiernym za świadectwo uczestnictwa w liturgii, za ofiary na potrzebujących, funkcjonowanie parafii i budowę nowego kościoła oraz za życzenia przesłane dla księży na moje ręce. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie Waszą nagrodą!
 2. Dziękujemy też osobom animującym parafialne Drogi Krzyżowe, zwłaszcza Ekstremalną oraz Pieszą z Pychowic do Kostrza, w tym Jackowi Kuk, Wspólnocie „Ain Karim” i OSP Kostrze.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny niedzielny porządek. Tradycyjnie w tym dniu wspieramy modlitwą i ofiarami na tacę Papieski Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie i słuchamy listu rektora uczelni.
 4. Do przyszłej niedzieli trwa jedno wielkie święto czyli Oktawa Wielkanocy. Z tego względu w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia. Przygotowaniem do niej jest codzienna nowenna z Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym. W samą niedzielę, 24 IV, będzie Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy zatem do kościoła między 1500 a 1600 osobiście lub przez TV Od Serca.
 7. Tego dnia jest święto Caritasu. Nasz parafialny Caritas włącza się w ogólnopolską akcję „Dzień Dobra”, organizując wokół kościoła w Pychowicach, w godz. 1300-1630, Piknik integracyjny z gośćmi z Ukrainy połączony ze zbiórką charytatywną na ich wsparcie. Chętni do włączenia się w jego organizację, w tym do animacji zabaw, kuchni lub zaprezentowania swojej twórczości oraz przyniesienia wypieków proszeni są o zgłoszenie się do Caritasu. Od 1130 parking będzie zamknięty.
 8. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „U Bożego Serca” i tygodnik „Wzgórze serc”. Zapraszamy też do filmów naszej TV Od Serca i na naszą stronę pychowicesdb.pl, która prezentuje także historię naszej ziemi.
 9. Z tyłu kościoła, w gablocie, jest wystawa tzw. „Arma Christi (Broni Chrystusa)”- znaków Bożej Męki.

Drodzy Mieszkańcy naszej parafii oraz wszyscy Modlący się w naszej świątyni i Łączący się z nami w modlitwie przez naszą telewizję!

W tę Wielką Noc zwyciężyła Miłość Prawdziwa, Miłość Boża, która pokonała szatana i śmierć, i znów żyje. Ten Jezus Zmartwychwstały jest obecny wśród nas, aby rozpalić nasze serca bezgraniczną miłością i przywrócić nam radość, i aby dodać sił do odważnego podjęcia codziennego trudu podążania za Bogiem i służby bliźniemu.

Życzymy, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym rozświetlało codzienne drogi Waszego życia światłem prawdy, w tym prawdy o Jego bezgranicznym Miłosierdziu, a głębokie przeżycie Świąt Wielkanocnych przyniosło Wam nadzieję i prowadziło do niekończącej się Paschy. Wszystkim Parafianom oraz wszystkim Modlącym się wspólnie z nami życzymy Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Salezjanie z parafii pychowickiej wraz ze świeckimi Współpracownikami