Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w niedzielę. Taca z Trzech Króli przeznaczona jest tradycyjnie na misje. Na Trzech Króli i na kolędę oratorium przygotowało zestawy kadzidła z węgielkiem i kredy, które są dostępne z tyłu kościoła. Dobrowolne ofiary wesprą działalność oratorium. W Pychowicach od 1700 do 1800, a w Kostrzu po Mszy św. o 1600 adoracja w formie „Godziny Świętej”.
  2. Jutro I. piątek. Przed południem odwiedziny chorych. Praktykujących 1-e piątki, również z Kostrza gdzie będzie Msza św. kolędowa, zapraszamy do Pychowic i do Kostrza na adorację z możliwością spowiedzi od 1700 do 1800, a potem w Pychowicach na Mszę św. o 1800. W Kostrzu o tej godzinie jest Msza św. kolędowa. Pamiętajmy, że istotą 1-ch piątków jest udział we Mszy św. i Komunia św. wynagradzająca, a spowiedź może być kilka dni wcześniej.
  3. Od poniedziałku trwa nowa, dwojaka kolęda. Rodziny mogą przyjąć kapłana w swoim domu według zaproponowanego grafiku zgłaszając to do parafii. Rodziny obawiające się tego typu wizyty zapraszamy na kolędową Mszę św. o 1800 do kaplicy w Kostrzu, a potem do kościoła w Pychowicach, także zgodnie z zaproponowaną ulicą. Są też dla obu grup wyznaczone dni dodatkowe. Rozkład Kolędy jest na naszej stronie oraz jako osobny druk. Zwracamy uwagę, że Msze św. zaczęły się od Kostrza, natomiast wizyty od Pychowic.
  4. Wczoraj obchodziliśmy 80. rocznicę śmierci Sługi Bożego ks. Ludwika Mroczka, katechety z Pychowic. Z tej okazji w kościele poświęcone zostało jego popiersie wraz z tablicą upamiętniającą jego oraz pozostałych salezjanów, męczenników obozów koncentracyjnych. W uroczystości uczestniczyła bratanica ks. Ludwika wraz z rodziną. Zapraszamy do oglądnięcia filmów naszej TV Od Serca jemu poświęconych: „Perła Pychowic”, wywiad z jego bratanicą „Rozmowa od serca z Krystyną Nycz” oraz najnowszej produkcji „Do nieba przez piekło Auschwitz. Męczeństwo ks. Ludwika”, która ukaże się niebawem.
  5. OSP Kostrze zaprasza na powitanie nowego wozu bojowego, Mercedesa, w sobotę, o 1700.
  6. W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego odbędą się Koncerty kolędowe naszych scholek. W Pychowicach scholka dziewczęca „Boże kwiatki” będzie animować Mszę św. o 1200 i po niej będzie koncertować. W Kostrzu schola rodzinna „Miriam” zaanimuje Mszę św. o 1600 i po niej będzie śpiewać. Szczególnie na te Msze św. zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. wraz z rodzicami.