Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Trwa wojna w Ukrainie, a z nią uciekinierzy docierają do Krakowa. Odpowiedzią wierzących jest gorliwsza modlitwa, post i jałmużna. Koordynacją pomocy materialnej zajmuje się nasz Parafialny Zespół Caritas we współdziałaniu z OSP Kostrze. Potrzeba jest otwartych serc i odważnych wolontariuszy. Telefon i mail naszego Caritasu jest w naszych mediach. Na stronie parafii jest zakładka „Pomoc dla ofiar wojny”. Tam i w tygodniku „Wzgórze serc” znajdziemy na bieżąco propozycje pomocowe, w tym o przyjęciu uchodźców i jakie dary można przynosić (zapoznawajmy się z tą listą, bo nie wszystko jest potrzebne). Również OSP prosi o przynoszenie tylko produktów wymienionych w spisie na plakatach – chodzi generalnie o trwałe produkty spożywcze i rzeczy ochrony termicznej. Trwa też zbiórka pieniędzy jako jałmużna wielkopostna przeznaczona na pomoc ofiarom wojny. Dotyczy to dzisiejszej tacy charytatywnej oraz zbiórek do puszek po każdej Drodze Krzyżowej przez cały Wielki Post. Okazji do postu oraz modlitwy wspólnej nie brakuje, potrzeba tylko przyjść do kościoła
 2. Dziś, w Popielec, Msze św. z posypaniem głów popiołem w Pychowicach są o 700, 1600 (zwłaszcza dla dzieci) i 1800, a w kaplicy w Kostrzu 1700.
 3. Dziś po Mszach św. rodzice dalej zbierają podpisy do prezydenta miasta o rozbudowę szkoły w Pychowicach i o realizację połączenia ul. Słońskiego z Ćwikłową, której to inwestycji grozi kolejny raz zablokowanie. Obie zbiórki są muszą być zrealizowane do końca tygodnia.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy jeszcze:
  • w I. czwartek – adoracja wynagradzająca za grzechy w Pychowicach od 1700 do 1800.
  • w I piątek –  Spowiedź i Adoracja od 6:45 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600  w kaplicy w Kostrzu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są w Pychowicach o 1630 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1900 dla młodych, a w Kostrzu o 1630. Tego dnia przeżywamy Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
  • w I sobotę – na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele Wielkiego Postu w Kostrzu o 1515, a w Pychowicach o 1715.
 2. [ o ile nie było zaśpiewane w czasie posypania głów popiołem]:
 3. Po błogosławieństwie odśpiewamy Suplikacje o Boży ratunek dla pokoju na Ukrainie.