Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dziś w godzinach 1300-1630 odbywa się Parafialny Piknik Odpustowy Serca Jezusowego pt. Budujemy nowy kościół Boży”. Zapraszamy parafian i gości z Ukrainy. W programie m.in. występ kleryka rapera "None Rhyme" (znanego z teledysku „Serce dla Ukrainy”), zespołu z Ukrainy oraz naszych schól, stoisko Wojsk Specjalnych (prośba. nie można robić zdjęć żołnierzom), Zamek dmuchany, Bańki mydlane, gry i zabawy, konkursy, w tym Konkurs Talentów, Licytacja Darów oraz Dobra kuchnia. Po Mszach św. trwa Kiermasz ciast oraz bigosu w słoikach. Ofiary z pikniku, w tym „Cegiełki serca” wpisane do „Złotej Księgi”, przeznaczone są tradycyjnie na budowę nowego kościoła.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W Kostrzu od 1700 nabożeństwo do św. Rity. W Pychowicach o 1900 próba do bierzmowania.
  • we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. U nas w sposób szczególny wspominamy katechetów z Pychowic, ks. Wojciecha Michałowicza i ks. Ludwika Mroczka. Ich życiorysy są omówione na stronie internetowej parafii i na portalu TV Od Serca. Na Mszy św. o 1800 bp Damian Muskus udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
  • w środę – rozpoczynamy comiesięczną nowennę do Wspomożycielki
  • w czwartek – Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. o 730 w Pychowicach i o 800 w Kostrzu. Msza św. z procesją eucharystyczną do 4-ch ołtarzy odbędzie się o 1000 w Pychowicach. Procesja przejdzie ulicami. Wzgórzem, Tyniecką, Sodową, Na Leszczu, Skalicą oraz z powrotem Tyniecką i Wzgórzem do kościoła. Włączmy się w przygotowanie miejsc modlitwy, czyli ołtarzy oraz przystrójmy swoje mieszkania. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Wzgórze 5, drugi na ul. Sodowej 7 (przed Parkiem sportu); trzeci – przy ul. Skalica 14 (skrzyżowanie z ul. Słońskiego); czwarty - za kościołem. Po procesji, ok. 1245, kolejna Msza św. w kościele, a ostatnia o 1800.
  • w piątek – św. br. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W Kostrzu i Pychowicach wieczorne Msze św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu (wypominki roczne). O 1700 w Pychowicach animowane nabożeństwo za tych zmarłych z salezjańskimi modlitwami ćwiczenia dobrej śmierć. Po Mszy rozpoczęcie tygodniowych procesji Eucharystycznych wokół kościoła w Pychowicach.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Zapraszamy na procesję zakończenia Oktawy Bożego Ciała do Kostrza w przyszły czwartek, o 1800.
 6. Za tydzień celebrujemy zewnętrzną uroczystość odpustową Najśw. Serca Pana Jezusa, którą pomoże nam przeżyć kaznodzieja odpustowy, ks. Krzysztof Zimończuk, sercanin, dyrektor krajowy Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy św. o 1200 tradycyjna procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przed kościołem odbędzie się „Kiermasz dobrej książki i nie tylko” prowadzony przez nasz Caritas i Oratorium młodzieżowe, które zbierają na wakacje dla potrzebującej młodzieży.
 7. Ukazał się nowy film TV Od Serca „Dzieci Pierwszokomunijne, szkaplerz i św. Rafał Kalinowski”.
 8. I jeszcze zaproszenie naszego biskupa.

Zapraszam Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w centralnej procesji Bożego Ciała, która odbędzie się 16 czerwca. Uroczystość rozpocznie się o 900 Mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską. Następnie Drogą Królewską wyruszymy z Najświętszym Sakramentem na Rynek Główny, zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach. Tłem naszego miejskiego pielgrzymowania jest wciąż cierpienie Braci i Sióstr z Ukrainy dotkniętych wywołaną przez Rosję wojną. Po zakończeniu procesji przed Bazyliką Mariacką zostanie odprawiona Msza święta.

Z pasterskim błogosławieństwem + Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski

 1. W tym tygodniu odszedł do wieczności 15-letni Sebastian Jurgała. Wieczny odpoczynek…