Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w imieniu salezjanów pracujących w parafii oraz naszych świeckich współpracowników, życzymy wiernym modlącym się z nami, w tym za pośrednictwem TV Od Serca, błogosławieństwa Bożej Dzieciny oraz potrzebnych łask na nadchodzący Nowy Rok 2023. Ze swej strony dziękujemy za życzenia świąteczne i noworoczne jakie skierowaliście pod naszym adresem oraz za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, w tym na budowę nowego. Bóg zapłać!
 2. Dziękujemy ks. Janowi, ks. Markowi i ks. Kazimierzowi za adwentową posługę duszpasterską, zwłaszcza za prowadzenie Rorat i posługę w konfesjonale. Dziękujemy siostrom jadwiżankom za animację duchową, w tym zakrystiance s. Iwonie i katechetce s. Magdzie. Dziękujemy organistom, Liturgicznej Służbie Ołtarza i tym, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju kościoła w Pychowicach i kaplicy w Kostrzu, w tym rodzinie z Kostrza, która ofiarowała choinki do naszych świątyń, tym którzy je montowali i ozdabiali oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas za animację wsparcia dla potrzebujących oraz właścicielom sklepów za rozprowadzenie opłatków i świec
 3. Przez cały tydzień przeżywamy jedno święto, czyli OKTAWĘ BOŻEGO NARODZENIA:
  • w poniedziałek – św. Szczepana. W blasku Świętej Rodziny na każdej Mszy św. okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Małżeństwa mające „okrągłe” jubileusze i chcące uroczyście odnowić przyrzeczenia prosimy o zgłoszenie tego faktu do parafii.
  • we wtorek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelistę.
  • w środę – święto św. Młodzianków, męczenników.
  • w piątek (30 XII) – święto św. Świętej Rodziny. Na Mszy św. o 1800 modlimy się za zmarłych w 2022 r. Zapraszamy na ten dzień rodziny i przyjaciół tych, którzy tak niedawno od nas odeszli. Przedstawiciel rodziny zapali symboliczną świecę, którą przyniesie do ołtarza.
  • w sobotę (31 XII) – w wieczór św. Sylwestra o 1700 w Pychowicach rozpocznie się nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku śpiewając uroczyste „Te Deum”. Za odśpiewanie hymnu można otrzymać odpust zupełny. Będziemy także przepraszać za tegoroczne grzechy i zaniedbania. O 1800 przez wstawiennictwo św. Jana Bosko będziemy modlić się na Eucharystii w intencji dobroczyńców naszej parafii, w tym budowy kościoła i Domu parafialnego i za Rodzinę salezjańską w parafii.
  • w przyszłą niedzielę (1 I) - przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
 4. Tegoroczną kolędę rozpoczniemy 2 stycznia i będzie ona dwojaka. Rodziny chcące przyjąć kapłana w swoim domu zgłaszają to do parafii mailowo, telefonicznie lub na kartce w zakrystii. Rodziny wybierający spotkanie przy kościele zapraszamy na Mszę św. do kościoła lub kaplicy o 1800. Celem skoordynowania obu rodzajów spotkań zostały zaproponowane na każdy dzień domy i ulice oraz są dla obu grup wyznaczone dni dodatkowe. Rozkład Kolędy jest na naszej stronie www oraz jako osobny druk, aby móc się swobodnie z nim zapoznać i wybrać. W czasie kolędy księżą będą zbierać zgłaszania kandydatów do Rady Parafialnej. Ogłaszamy bowiem oficjalne rozpoczęcie przygotowań do wyborów w niedzielę, 19.03.2023 r. Szczegółowe informacje są w dwumiesięczniku.
 5. Korzystajmy z mediów katolickich. Dzisiejsze wydanie naszego tygodnika „Wzgórza serc” zawiera informacje duszpasterskie dotyczące okresu Narodzenia Pańskiego. Nowy numer naszego dwumiesięcznika „U Bożego Serca” omawia najciekawsze wydarzenia, plany na przyszłość, szczegóły wyborów do Rady Parafialnej, bilans ekonomiczny budowy, chrzty i pogrzeby w bieżącym roku. Tegoroczne „Jasełka pychowickie” są na kanale naszej „TV Od Serca” obok innych filmów.
 6. W ramach Spotkań bożonarodzeniowych Wspólnoty Kościoła parafialnego zapraszamy parafian na spektakl naszej Grupy teatralnej pt. „Jasełka dworcowe” – w kościele w Pychowicach będą one 6 stycznia o 1300 i 1900, a w kaplicy w Kostrzu w niedzielę 8 stycznia, o 1000.
 7. Na ten czas radości w rodzinnym gronie niech nam błogosławi Boża Dziecina.