Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywając uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Mszach św. i na adoracjach powierzajmy Bogu naszą przyszłość w Nowym Roku, módlmy się o pokój na świecie i w naszych rodzinach. Jeszcze raz dziękujemy za kolejne życzenia świąteczne i noworoczne jakie skierowaliście pod adresem duszpasterzy. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki w Nowym roku!
 2. Dzisiaj z okazji pierwszej soboty Nabożeństwo maryjne w Kostrzu po Mszy św. o 1600, a w Pychowicach od 1700 do 1800.
 3. Informacje o KOLĘDZIE. Ze względów pandemicznych w tym roku spotkania kolędowe będą dwojakie: tradycyjna kolęda w domu lub spotkanie na wieczornej Mszy św.
 4. Rodziny chcące przyjąć kapłana w swoim domu zgłaszają to do parafii przez stronę internetową, mailowo, telefonicznie lub na kartce w zakrystii. Celem skoordynowania wizyt są zaproponowane na każdy dzień domy i ulice oraz są wyznaczeni poszczególni księża na dany dzień i to z nimi uzgadniamy przybliżoną godzinę spotkania. W tygodniu kolęda rozpoczyna się od 1600, a w soboty od  1000.
 5. Natomiast spotkanie przy kościele będzie w ramach Mszy św. o 1800 i będzie w intencji rodzin z danej ulicy. Będzie możliwość spowiedzi św. od 1730 oraz rozmowy z duszpasterzem. Zapraszamy przynajmniej jednego przedstawiciela rodziny według grafiku zaproponowanego przez parafię – najpierw do kaplicy w Kostrzu wiernych z tego osiedla, a potem do kościoła w Pychowicach wiernych z Pychowic i Bodzowa. Jeśli z danej rodziny przyjdzie tylko reprezentant, to wtedy zabiera on ze sobą podobnie jak w ubiegłym roku „Instrukcję duszpasterską do przeprowadzania spotkania w domu”. Pozostający w domu powinni włączyć się w spotkanie poprzez transmisję Mszy św. Poza tym obecni w świątyni dostaną „Informator roczny Wzgórza serc” z przeglądem działań i planów na rok 2022. Chętni będą mogli wziąć zestaw kolędowy przygotowany tradycyjnie przez oratorium (kreda, kadzidło, węgielek) oraz wodę święconą w specjalnych buteleczkach.
 6. Tradycyjną ofiarę kolędową można przekazać na konto parafii różne od konta budowy lub bezpośrednio na tacę. Przypominamy, że ofiary z kolędy przeznaczone są jako nasz wkład w budowę Domu parafialnego oraz na funkcjonowanie parafii.
 7. Jeśli w kościele będzie tylko reprezentant rodziny to zachęcamy, aby to on przeprowadził tego samego dnia rodzinne spotkanie kolędowe w domu.
 8. Osoby, które nie będą mogły przyjść w określonym dniu, prosimy o wybranie terminów dodatkowych z listy lub potem umówienie się na spotkanie, w razie potrzeby także w lutym.
 9. Rozkład kolędy jest zamieszczony na naszej stronie internetowej pychowicesdb.pl oraz jako oddzielny druk leżący na stoliku. Prosimy się z nim zapoznać i wybrać pasującą opcję.
 10. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią.
 11. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym gazet znajdujących się przy wejściu do kościoła. Zapraszamy do naszych mediów parafialnych - jest nowy numer dwumiesięcznika „U Bożego serca” oraz „Wzgórza serc” m.in. ze szczegółami kolędy. TV Od Serca transmituje poranne i wieczorne nabożeństwa z Pychowic dla chorych i na kwarantannie oraz systematycznie publikuje kolejne filmik, z których polecam ostatnie „Jasełka” oraz „Tombolę oratoryjną”.
 12. Jutrzejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na budowę nowego kościoła.