Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa najstarsza nowenna w Kościele – nowenna do Ducha Świętego, zapoczątkowana w Wieczerniku przez Apostołów i Maryję.
 2. Dziś we wspólnocie salezjańskiej w Pychowicach uroczystość jej patrona, bł. ks. Józefa Kowalskiego sdb, męczennika różańca, zamordowanego przez Niemców w 1942 r. w KL Auschwitz.
 3. Trzy ostatnie Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie w Pychowicach o 1730; w Bodzowie o 1800; w Kostrzu - w tygodniu o 1630, a w niedziele o 1530.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – święto Nawiedzenia NMP. Z okazji ostatniego dnia miesiąca przez wstawiennictwo św. Jana Bosko modlimy się w intencji parafian, Rodziny salezjańskiej w parafii oraz dobrodziejów Dzieła salezjańskiego i budowy nowego kościoła i Domu parafialnego.
  • w środę (1 czerwca) – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczynają się codzienne nabożeństwa czerwcowe, które będą po Mszach św., z wyjątkiem czwartku i piątku w Pychowicach, kiedy będą w ramach adoracji od 1700 oraz w niedziele 0,5 godziny przed wieczornymi Mszami św.
  • w I. czwartek – modlimy się w intencji powołań. Godzina Święta, animowana przez Straż Honorową NSPJ, jest w Pychowicach od 1700 do 1800, a w Kostrzu po Mszy św.
  • w I. piątek – wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy. Spowiedź i Adoracja od 6:45 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600 w kaplicy w Kostrzu. Przed południem odwiedzimy chorych.
  • w I. sobotę: wspomnienie bł. Michała Giedroycia, patrona sióstr jadwiżanek. Na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym Dzieciom z okazji ich święta, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Poprzedzi je sobotnie czuwanie i Msza św. wigilijna w Pychowicach, animowana przez Wspólnotę u Bożego Serca. Rozpoczęcie o 2000. Natomiast w samą niedzielę, po Mszy św. o 1800, będzie kolejny Wieczór Uwielbienia animowany wraz z Mszą przez ks. Pawła i Wspólnotę „W stronę nieba”. Jest to niedziela adoracyjna, a taca inwestycyjna przeznaczona jest na kanalizację do nowego kościoła, która jest w tej chwili realizowana. Parking w tygodniu będzie dalej częściowo zamknięty.
 7. Z niedzieli na poniedziałek 5/6 VI, w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Dębnikach, odbędzie się Peregrynacja Ikony Św. Rodziny z okazji Roku rodziny. Nasza parafia będzie animowała Mszę św. w poniedziałek (6 VI) o 800. Będziemy ją odprawiać w intencji naszych rodzin.
 8. Dziękujemy wiernym, którzy włączyli się w animację Pychowickiego Dnia Dziecka, czyli Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz oratorianom.
 9. W niedzielę 12 VI odbędzie się Parafialny Piknik Odpustowy Serca Jezusowego. Zapraszamy parafian i gości z Ukrainy. Zapraszamy chętnych do podzielenia się swymi talentami muzycznymi, tanecznymi lub recytatorskimi w ramach konkursu talentów. Zapraszamy osoby i firmy, które chcą włączyć się w organizację lub sponsorowanie tego wspólnotowego spotkania. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystiach, na telefon czy mail Parafialnego Zespołu Caritas oraz w sklepie państwa Stryszowskich w Kostrzu za remizą. Ofiary z pikniku przeznaczone będą na budowę nowego kościoła. Stąd zapraszamy również do przekazania darów na licytację. We wtorek, o 1900 w oratorium, zebranie Grupy organizacyjnej. Zapraszamy na nie również chętnych do pomocy wolontariuszy.
 10. Zapraszamy wraz z SALTROMEM Kraków na 12-dniowe kolonie sportowo-rekreacyjne „Lato nad Morzem” w Kołobrzegu. Są turnusy dla dzieci w wieku 7-13 lat oraz dla młodzieży 14-18 lat.
 11. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy, także parafialnej, wyłożonej z tyłu kościoła.