Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. o 1800, zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia animowany wraz z Mszą przez ks. Pawła i Wspólnotę „W stronę nieba”.
 2. Dziś jest niedziela adoracyjna, a taca inwestycyjna przeznaczona jest na realizowaną obecnie kanalizację do nowego kościoła. Wykonana została część kanalizacji ściekowej wzdłuż starego kościoła. Jej dalsza część robiona jest już na terenie budowy, a do wykonania zostaje jeszcze kanalizacja deszczowa i przyłącz wody, co potrwa ok. 2 miesięcy. Całość inwestycji wynosi 1,3 mln zł i ponad połowę płacą salezjanie. Na tylnej ścianie nowego kościoła zamontowano przed tygodniem dwa ostatnie duże okna. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na domu parafialnym budowanym z funduszy salezjańskich kładzione są płytki w łazienkach i kończona kotłownia. W tym miesiącu ruszy na nim montaż elewacji.
 3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe, które będą po Mszach św., z wyjątkiem czwartku i piątku w Pychowicach, kiedy będą w ramach adoracji od 1700 oraz w niedziele 0,5 godziny przed wieczornymi Mszami św. W Bodzowie są o 1800. Jako parafia Serca Jezusowego chcemy w tym szczególnym miesiącu wspierać się wzajemnie w wyzwaniach codzienności modlitwą w ramach projektu duszpasterskiego „Zanurzeni w Sercu Jezusa”. Chcący otrzymać wsparcie przesyłają na Facebook lub mail parafialny albo przynoszą na kartce pod obraz Serca Jezusa syntetyczną intencję oraz swe imię i ewentualnie nazwisko. W naszym kościele w ramach nabożeństw czerwcowych omadlamy taką osobę w litanii wymieniając ją w intencji na początku. Mających czas zapraszamy osobiście na nabożeństwo ze swoim imieniem, a mający obowiązki mogą łączyć się z nami przez transmisję TV.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – drugi Dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła.
  • we wtorek – wspomnienie św. Roberta, opata, patrona m.in. ks. proboszcza i ks. Kruczka.
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Modlimy się za nasze siostry jadwiżanki.
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Adoracja od 1700 do 1800.
  • w piątek – Adoracja od 1700 do 1800.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O 1915 nabożeństwo pokutne ze spowiedzią dla kandydatów do bierzmowania, które odbędzie się 14 czerwca.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym ks. Proboszczowi, organiście p. Wiesławowi i ks. Robertowi Kruczkowi, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Od dziś do jutra, w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Dębnikach, trwa Peregrynacja Ikony Św. Rodziny w Roku rodziny. Nasza parafia animuje jutrzejszą Mszę św. o 800 w intencji naszych rodzin.
 7. W przyszłą niedzielę (12 VI) Uroczystość Trójcy Przenajświęteszej. Odbędzie się Parafialny Piknik Odpustowy Serca Jezusowego pt. „Budujemy nowy kościół Boży”. Zapraszamy parafian i gości z Ukrainy. W programie m.in. występ kleryckiego zespołu "None Rhyme", pokaz Wojsk Specjalnych, Zamek dmuchany, Bańki mydlane, gry i zabawy, konkursy, w tym Konkurs Talentów oraz dobra kuchnia. Prosimy tradycyjnie o przyniesie własnych łakoci, w tym ciast w sobotę – w Pychowicach do szkoły lub zakrystii, a w Kostrzu do sklepu pp. Stryszowskich. Po Mszach będzie kiermasz ciast oraz bigosu w słoikach. Ofiary z pikniku jak zwykle przeznaczone są na budowę nowego kościoła. Zapraszamy zatem do włączenia się w organizację wolontariuszy lub sponsorowanie tego wspólnotowego spotkania, w tym o przekazanie darów na licytację. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystiach, do Parafialnego Zespołu Caritas i w sklepie państwa Stryszowskich w Kostrzu.
 8. Randki małżeńskie z tańcem i różańcem dla par są w piątek od 1800.
 9. Bractwo Jana Tyranowskiego z parafii dębnickiej organizuje 18 czerwca męski spływ kajakowy.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich. TV Od Serca opublikowała reportaż „Integracyjny Dzień dobra”.