Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Obchodząc Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny, zapraszamy na codzienną Liturgię Słowa w czasie Mszy św. Zabiegani mogą dołączyć za pomocą naszej TV Od Serca. Z tyłu kościoła są wyłożone do wylosowania karteczki z fragmentami Biblii dedykowanymi na ten tydzień.
 2. Parafialny Zespół Caritas prowadzi dziś przed kościołem akcję informacyjną w ramach „Dnia dobra” zapraszając w swoje szeregi odważne osoby chcące wspierać potrzebujących jako członkowie lub wolontariusze. W tygodniku jest Deklaracja do wypełnienia dla tych osób. Przy tej okazji Caritas dziękuje dobrodziejom za wsparcie akcji charytatywnych. Na potrzebujących w ramach jałmużny wielkopostnej i ofiar za baranki zebraliśmy 6.013,50 zł, z czego zakupiono żywność na Święta za 3.407,64 zł oraz przekazano do Caritas diecezjalnego 1.210 zł. Dodatkowo w ostatnim czasie na UPJP2 zebraliśmy 3.927 zł, a na Boży Grób 1.672 zł. Bóg zapłać za wsparcie tych dzieł, jak również za ofiary przekazywane na konto Caritas lub na funkcjonowanie parafii.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek (24 X) – Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Przypada wspomnienie Maryi Wspomożenia Wiernych. O 1700 dla czcicieli Maryi jest nabożeństwo z procesją różańcową wokół kościoła, odczytaniem próśb i podziękowań złożonych do szklanej kuli z tyłu kościoła. Po nim zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach.
  • we wtorek – święto św. Marka, ewangelisty, patrona naszego abp Marka Jędraszewskiego i katechety pychowickiego ks. Marka Koguta. Życząc im łask Bożych pamiętajmy o nich w modlitwie. Msze św. za ks. Marka są dziś i we wtorek.
  • w czwartek i piątek – od 1700 adoracja do 1800 adoracja Najśw. Sakramentu.
  • w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego – wspominamy m.in. męczenników dębnickich, którzy posługiwali w naszej parafii przed i w czasie wojny, w tym ks. Ludwika Mroczka, ks. Wojciecha Michałowicza oraz bł. ks. Józefa Kowalskiego, patrona Wspólnoty salezjańskiej z Pychowic. Na naszej strony internetowej, w zakładce „Historia parafii” oraz na kanale TV Od Serca są ich historie. Tego dnia rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. bpa Stanisława.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Tego dnia, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, o 12.30, jest Msza św. Jubileuszowa 25-lecia sakry biskupiej kard. Stanisława Dziwisza.
 6. Dziękujemy animującym Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 7. W ramach robót interwencyjnych przy starym kościele zostaną w tym tygodniu odnowione drzwi wejściowe i na nowo pokryty papą dach nad oratorium.
 8. We wtorek wyjeżdża z naszej parafii pielgrzymka do Medjugorie. Pamiętajmy o niej w modlitwie.
 9. Zapraszamy na obozy letnie SALTROM-u i SALOS-u, Informacje na stronie salos.pl i saltrom.pl.
 10. Korzystajmy systematycznie z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 11. Odeszli od nas do wieczności śp. Stefania Ligocka i Michał Woźniak. Wieczny odpoczynek