Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś, jako pokłosie niedzieli misyjnej „Ad Gentes”, zbierana jest taca przeznaczona na misje. W 10-lecie pontyfikatu papieża (13.03) pamiętajmy o stałej modlitwie za Niego.
 2. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na niedzielne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w kaplicy w Kostrzu o 1515, a w kościele parafialnym o 1715. Piątkowe Drogi Krzyżowej są w Kostrzu o 1630, a w Pychowicach o 1630 zwłaszcza dla dzieci, o 1730 dla starszych i o 1900 dla młodzieży. Nasza TV Od Serca transmituje dla chorych nabożeństwa z Pychowic, a dla zabieganych publikuje codziennie Ewangelię Dnia jako wielkopostne minimum „Stołu Słowa Bożego”.
 3. Rekolekcje parafialne są od 26 marca, a rekolekcje szkolne od 3 kwietnia. W Krakowie trwają modlitwy wielkopostne w kościołach stacyjnych – ich rozkład jest na naszej stronie.
 4. Oprócz modlitwy, Wielki Post powinien być wypełniony postem i jałmużną. Spowiadamy w czasie nabożeństw i 15 minut przed Mszą św. Jałmużnę można składać do skarbonki dla ubogich, Jej wyrazem jest także nabycie baranka wielkanocnego w cenie 12 zł jako pomoc dla ubogich rodzin. Zapraszamy chętnych do Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – w kaplicy w Kostrzu, o 1700, nabożeństwo do św. Rity.
  • we wtorek – o 1800 kolejna Msza św. za Ojczyznę
  • w środę – początek Nowenny do Wspomożycielki i rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Tyranowskiego (†1947).
  • w czwartek – w Pychowicach 1700-1800 adoracja wynagradzająca Straży Honorow
  • w piątek – w Kostrzu i Pychowicach wieczorne Msze św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu (wypominki roczne). Od 1700 w Pychowicach nabożeństwo za tych zmarłych.
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. W przyszłą niedzielę WYBORY DO RADY PARAFIALNEJ. Po każdej Mszy św. dorośli parafianie będą mieli możliwość wybrania 3-ch kandydatów poprzez postawienie znaku „X” na opieczętowanej pieczęcią parafialną liście wyborczej przy trzech wybranych przez siebie osobach. „Lista Kandydatów” wisi w drzwiach kościoła i jest opublikowana w naszym dwumiesięczniku.
 8. Za tydzień także przygotowanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o 1800. Proboszcz wyjeżdża głosić rekolekcje wielkopostne w Białym Kościele.
 9. W piątek (24 III), po Mszy św. o 1800, wyruszy z naszej parafii 14-sta ekstremalna Nocna Droga Krzyżowa do Kalwarii („Grupa złota”). Animuje ją pan Jacek. Zapraszamy też rodziny, zwłaszcza ojców z dziećmi, na „Trasę srebrną” (rodzinną). Grupa rodzinna idzie do Tyńca wspólnie z główną grupą i wraca z powrotem oddzielnie z ks. Robertem. Szczegóły w filmiku TV Od Serca i w tygodniku. Tydzień później (31 III) będzie parafialna Droga Krzyżowa z kościoła w Pychowicach do kaplicy w Kostrzu przez Bodzów.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła, aby lepiej przeżyć Wielki Post i współczesne wyzwania. Są nowe numery „Wzgórza serc” i „U Bożego Serca”.
 11. W naszym tygodniku znajdziemy Komunikat naszej Kurii nt. manipulacji medialnych celem zniszczenia pamięci o św. Janie Pawle II. Niech wyrazem Wdzięczności za Jego osobę będzie udział w tradycyjnym czuwaniu pod Oknem Papieskim w rocznicę Jego śmierci, czyli 2 IV, o 2000.
 12. Odszedł z naszej Wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Jan Dudek. Wieczny…