Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś po Mszy św. o 1800 Wieczór uwielbienia animowany przez „Wspólnotę W stronę nieba”.
 2. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na niedzielne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w kaplicy w Kostrzu o 1515, a w kościele parafialnym o 1715. Piątkowe Drogi Krzyżowe są w Kostrzu o 1630, a w Pychowicach o 1630 (dla dzieci), o 1730 i 1900 (dla młodych). TV Od Serca transmituje te nabożeństwa oraz przygotowała je w formie modlitewnych filmików.
 3. Po raz piąty zapraszamy do akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, czyli w niedzielę poprzedzającą datę objęcia przez Franciszka Stolicy Piotrowej do modlitwy w domu w jego intencji litanią do Chrystusa Dobrego Pasterza.
 4. Rekolekcje parafialne są od 3 kwietnia, a rekolekcje szkolne od 11 kwietnia. W Krakowie trwają modlitwy wielkopostne w kościołach stacyjnych – ich rozkład jest na naszej stronie.
 5. Oprócz modlitwy, Wielki Post powinien być wypełniony postem i jałmużną. Spowiadamy w czasie nabożeństw i 15 minut przed Mszą św. Jałmużnę można składać do skarbonki dla ubogich, Jej wyrazem jest także nabycie baranka wielkanocnego w cenie 9 zł jako pomoc dla ubogich rodzin. Zapraszamy chętnych do Parafialnego Zespołu Caritas, który we współpracy z OSP Kostrze koordynuje pomoc ofiarom wojny. „Bóg zapłać” za przekazane śpiwory. Obecnie zbierane są produkty spożywcze dla wsparcia rodzin przyjmujących uchodźców w parafii. Prosimy rodziny przyjmujące uchodźców o zgłoszenie na maila naszego Caritasu ilości przyjętych osób, w tym dzieci, celem skoordynowania przyszłościowej pomocy, która może potrwać miesiące.
 6. Salezjański Wolontariat Misyjny ruszył z projektem „Serce dla Ukrainy”, który polega na wsparciu poszkodowanych wojną z placówek salezjańskich w Ukrainie. Na ten cel przekazaliśmy 4.032 zł zebrane w ostatnią niedzielę w ramach tacy misyjnej.
 7. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w czwartek (24.) – Uroczystość poświęcenia kościoła w Pychowicach (80. rocznica). Przypada comiesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki. Nabożeństwo od 1700, w czasie której ofiarujemy Jezusowi przez Maryję intencje składane do szklanej kuli na półce z czasopismami.
  • w piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji, które polega na codziennej modlitwie za nienarodzone dziecko przez 9. miesięcy. Deklaracje adopcji są dostępne przy wyjściu z kościoła i można je złożyć przed ołtarzem w czasie Mszy św. w Pychowicach i w Kostrzu. Od 17:00 do 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, na początku której w łączności z papieżem zawierzymy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 9. W piątek (1 IV), po Mszy św. o 1800, wyruszy z naszej parafii 13-sta ekstremalna Nocna Droga Krzyżowa do Kalwarii („Grupa złota”). Animuje ją pan Jacek. Zapraszamy też rodziny, zwłaszcza ojców z dziećmi, na „Trasę srebrną” (rodzinną). Grupa rodzinna idzie do Tyńca wspólnie z główną grupą i wraca z powrotem oddzielnie z ks. Robertem. Szczegóły w filmiku TV Od Serca i w tygodniku. Tydzień później (8 IV) będzie animowana przez „Wspólnotę Ain Karim”. parafialna Droga Krzyżowa z kościoła w Pychowicach do kaplicy w Kostrzu przez Bodzów.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła, aby lepiej przeżyć Wielki Post i współczesne wyzwania. W naszym tygodniku „Wzgórze serc”, nowym numerze „U Bożego Serca” i w naszych mediach internetowych znajdziemy podpowiedzi związane z wojną w Ukrainie oraz inne pożyteczne informacje.
 11. W sobotę w nocy zmiana czasu. Śpimy godzinę krócej.