Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek (1 maja) – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe, które będą w Pychowicach o 1730, w Bodzowie o 1800 oraz w Kostrzu o 1630, a w niedziele i święta o 1530.
  • we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Dzień Flagi polskiej.
  • w środę (3 V) - uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze jak w niedziele.
  • w I. czwartek – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa. Dziękując naszemu OSP Kostrze za ofiarną służbę dla dobra wspólnego życzymy wszelkich łask Bożych. Msza św. patronalna OSP będzie w tym roku w niedzielę 14 maja. Modlimy się też w intencji powołań. Godzina Święta w Pychowicach od 1700, a w Kostrzu po Mszy św.
  • w I piątek – święto św. Dominika Savio, patrona młodzieży i LSO oraz wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Spowiedź i Adoracja od 645 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600 w kaplicy w Kostrzu. Przed południem odwiedzimy chorych.
  • w I sobotę – święto św. Apostołów Filipa i Bartłomieja. na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. W Pychowicach Różaniec za Ojczyznę o 17.15.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 4. W piątek, w seminarium na Łosiówce, rozpoczynają się trzydniowe SAVIONALIA, czyli zjazd młodzieży salezjańskiej Inspektorii krakowskiej. Spodziewany jest przyjazd ok. 500 młodych, w tym reprezentacji naszego oratorium.
 5. Za tydzień niedziela adoracyjna, a taca inwestycyjna przeznaczona jest na prace przy nowym kościele. W kwietniu na inwestycje z tacy i kopert zebraliśmy 10 020 zł. Na budowie kończone są w tej chwili schody do zakrystii, położona jest w połowie kostka między kościołem a domem parafialnym i trwają intensywne roboty wykończeniowe w domu. Planujemy w najbliższym czasie ruszyć z budową antresoli w nowym kościele, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania chóru. Trwa też odnawianie drzwi wejściowych do starego kościoła.
 6. W kolejny wtorek, 9 maja, o 1845, w oratorium zebranie Rady Parafialnej.
 7. Do 3 maja trwa parafialna pielgrzymka do Medjugorie. Pamiętajmy o niej w modlitwie.
 8. Z tyłu kościoła stoi pudełko naszego Caritasu na rozdawane tydzień temu Deklaracje: przyłączenia się do Caritasu lub zgłoszenia osób potrzebujących. Gdyby ktoś ich nie miał, leżą one obok na stoliku.
 9. W ramach Mszy św. od soboty trwamy w nowennie do uroczystości św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji, która przypada 8 maja. Z uroczystością związane jest zaproszenie naszego arcybiskupa:
 10. Ukochani Archidiecezjanie!
 11. „Początek maja w naszej Archidiecezji związany jest z uroczystościami ku czci św. Stanisława ze Szczepanowa. Rokrocznie stwarzają one okazję do wielkiej wspólnotowej modlitwy zanoszonej za wstawiennictwem Biskupa Męczennika w intencji Polski i żyjącego w niej Kościoła. Tegoroczna tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie w niedzielę 14 maja i wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o 900, a zakończy się na Skałce Mszą św. Proszę, aby w czasie procesji byli obecni przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych naszej Archidiecezji...
 12. Z pasterskim błogosławieństwem, abp Marek Jędraszewski”