Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Trwa Wielki Post. Niedzielne Gorzkie Żale są w Kostrzu o 1515, a w Pychowicach o 1715. Piątkowe Drogi Krzyżowe są w Kostrzu o 1630, a w Pychowicach o 1630 i o 1730. Nie ma nabożeństwa o 1900. TV Od Serca, która w sobotę skończy trzy lata, transmituje te nabożeństwa.
 2. Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbonki dla ubogich i po Drogach Krzyżowych do puszek. Jej wyrazem jest także nabycie baranka wielkanocnego Caritas w cenie 12 zł jako pomoc dla ubogich rodzin. Spowiadamy w czasie nabożeństw i 15 minut przed Mszą św.
 3. Od przyszłej niedzieli (26 III) rozpoczną się Rekolekcje parafialne. Potrwają do środy. Będzie to szczególny czas łaski istotny w prawidłowym rozwoju duchowym. Poprowadzi je misjonarz ks. Andrzej Witowski (wywiad z nim jest w ostatnim numerze UBS). Rekolekcje szkolne są od 3 IV. Rozkład rekolekcji jest w tygodniku „Wzgórze serc” i na naszej stronie pychowicesdb.pl.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa. Przypada 160 r. Straży Honorowej, która animuje Mszę
  • w czwartek – ze względu na piątkową Drogę krzyżową tego dnia o 1700 będzie nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki, a o 1800 będzie Msza św. w intencjach próśb przez Jej wstawiennictwo. Nasza parafianka z Bodzowa, Maria Jedynak obchodzi 100. rocznicę urodzin.
  • w piątek (24.) – Uroczystość poświęcenia kościoła w Pychowicach (61. rocznica). Przypada comiesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki. Od 1700 do 1730
  • w sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji, które polega na codziennej modlitwie za nienarodzone dziecko przez 9. miesięcy. Deklaracje adopcji są dostępne przy wyjściu z kościoła i można je złożyć przed ołtarzem w czasie Mszy św.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. W piątek (24 III), po Mszy św. o 1800, wyruszy z naszej parafii 14-sta ekstremalna Nocna Droga Krzyżowa do Kalwarii („Grupa złota”). Animuje ją pan Paweł. Zapraszamy też rodziny, zwłaszcza ojców z dziećmi, na „Trasę srebrną” (rodzinną). Grupa rodzinna idzie do Tyńca wspólnie z główną grupą i wraca z powrotem oddzielnie z ks. Robertem. Szczegóły w filmiku TV Od Serca i w tygodniku. Tydzień później (31 III), o 1800, zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową z kościoła w Pychowicach przez Bodzów do kaplicy w Kostrzu.
 7. Od tej niedzieli, w ramach Gorzkich Żali oraz do skarbonki na ofiary za gazety, są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W przyszłe niedziele oratorium zaprasza na Kiermasz świąteczny z palmami i stroikami wielkanocnymi, których dochód przeznaczony jest na ŚDM.
 8. W środę, o 1900, w Oratorium młodzieżowym otwarte spotkanie z instruktorem malarstwa.
 9. Od czwartku do soboty, we Wspólnocie salezjańskiej w Pychowicach, odbędzie się doroczna wizytacja ks. Inspektora dr Marcina Kaznowskiego. Zapraszamy na spotkanie z nim w czwartek i piątek na Mszach św. o 1700 lub indywidualnie w piątek, w godz. 1600-1700, na plebanii.
 10. Z soboty na niedziele jest w nocy zmiana czasu na letni – śpimy godzinę krócej.
 11. Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na os. Piastów 34 zaprasza na „Dzień Otwarty” w sobotę (25 III), 1000-1500. Szczegóły na plakacie oraz na stronie salezjanie.com.
 12. Dziś odbywają się WYBORY DO RADY PARAFIALNEJ. Po każdej Mszy św. zapraszamy parafian od 18 r. życia do wybrania 3-ch kandydatów poprzez postawienie znaku „X” na opieczętowanej pieczęcią parafialną liście wyborczej przy trzech wybranych przez siebie osobach. „Lista Kandydatów” wisi w drzwiach kościoła i jest opublikowana w naszym dwumiesięczniku. W duchu miłości i odpowiedzialności za parafialną Wspólnotę Żywego Kościoła, którą tworzymy, zapraszamy do głosowania.