Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś przypada „zewnętrzna”, czyli niedzielna uroczystość św. Jana Bosko. Modlimy się o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi Wspomożycielki w kontynuowaniu Dzieła salezjańskiego w naszej parafii, w tym dla budowy kościoła i Domu parafialnego. Parafianom, współpracownikom i dobrodziejom dziękujemy za wspierania tego Dzieła w parafii. We „Wzgórzu serc” znajdziemy notkę nt. tegorocznej Wiązanki generała salezjanów.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, kapłana
  • we wtorek (31.01) – główna Uroczystość św. Jana Bosko. Na Mszę św. o 1800 zapraszamy Rodzinę salezjańską i wszystkich przyjaciół Dzieła salezjańskiego w parafii
  • w I. środę – wspomnienie zmarłych salezjanów
  • w I. czwartek (2.02) – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Osób Konsekrowanych. Dziękujemy Bogu za te osoby, których jest w naszej parafii 14. – 4. salezjanów, 8. jadwiżanek i 2. wdowy konsekrowane. Z naszej parafii wywodzi się również s. Alberta. Zbierana tego dnia taca przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Godzina Święta w Pychowicach od 1700, a w Kostrzu po Mszy św.
  • w I. piątek –wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy św. błogosławieństwo gardeł i języka za wstawiennictwem świętego. Spowiedź i Adoracja od 645 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600  w kaplicy w Kostrzu. Przed południem z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych
  • w I. sobotę - na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie. O 1715 w Pychowicach Różaniec za Ojczyznę z bł. Józefem Stankiem sac, kapelanem Armii Krajowej.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 4. Za tydzień niedziela adoracyjna. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na schody do zakrystii do nowego kościoła. Wspominamy św. Agatę.
 5. W sobotę zakończyliśmy podstawową kolędę w domu lub w kościele. Dziękuję księżom Kazimierzowi, Janowi i Markowi za braterską pomoc. Dziękuję Wam, drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość i serdeczne spotkanie. Bóg zapłać za ofiary, jakie przy tej okazji składaliście na budowę kościoła i na utrzymanie parafii. W czasie kolędy było rozdawane „Wydanie specjalne Wzgórza serc 2023” czyli krótki informator o naszym duszpasterstwie w tym roku i planach działań Wspólnotowych. Informator ten został wyłożony na stoliku przy św. Antonim dla osób, które jeszcze go nie otrzymały. Prosimy nie pomylić go z wydaniem cotygodniowym. Osoby, które nie spotkały się z kapłanem w podstawowym terminie, mogą się umówić na indywidualną kolędę w lutym czy w marcu.
 6. Dla uczczenia św. Jana Bosko i św. Franciszka Salezego oraz ze względu na ferie nasza TV Od Serca przygotowała nowe propozycje – dwa filmowe Koncerty kolęd naszych schól. Jeden z Pychowic w wykonaniu „Bożych kwiatków”, a drugi z Kostrza w wykonaniu „Miriam” połączony z Jasełkami klas 3-ch z Kostrza. Od kilku dni można też oglądać nową sztukę teatralną „Jasełka dworcowe” czy odsłuchać „Kolędowy wieczór uwielbienia” oraz wiele innych. Przy wsparciu IPN nasza TV, w ramach Roku „Wiary w Kościół Chrystusowy”, rusza z projektem „Klisze pamięci PyBoKowskich”. Ma on utrwalić w formie wywiadów wspomnienia najstarszych parafian.
 7. Młodym rozpoczynającym ferie zimowe życzymy udanego wypoczynku pod opieką Boga i aniołów stróżów, o co módlmy się przez najbliższe 2 tygodnie.
 8. Osoby chętne do pomocy przy rozbiórce dekoracji świątecznej w Pychowicach zapraszamy w piątek, po Mszy św. wieczornej, ok. 1845.
 9. Trwa akcja Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy”.
 10. Do przyszłej niedzieli (5 lutego) można zgłaszać kandydatów do nowej Rady Parafialnej.
 11. Odeszła do wieczności z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Wiesława Dubel. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…