Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj przeżywamy „zewnętrzną” czyli niedzielną uroczystość św. Jana Bosko, „Ojca i Nauczyciela młodzieży”. Modlimy się o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi Wspomożycielki w kontynuowaniu dzieła salezjańskiego w naszej parafii, w tym dla budowy nowego kościoła i Domu salezjańskiego. Parafianom, współpracownikom i dobrodziejom dziękujemy za wspierania Dzieła salezjańskiego w parafii. Gościmy kaznodzieję, ks. Franciszka Janygę sdb z Dębnik. We „Wzgórzu serc” znajdziemy notkę nt. tegorocznej Wiązanki generała salezjanów. W gazecie dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” znajdziemy opis sylwetki świętego oraz naklejki obrazujące jego postać.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – główna Uroczystość św. Jana Bosko. Na Mszę św. o 1800 zapraszamy Rodzinę salezjańską i wszystkich przyjaciół Dzieła salezjańskiego w parafii
  • w środę – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Osób Konsekrowanych. Dziękujemy Bogu za te osoby, których jest w naszej parafii 15. – 4. salezjanów, 9. jadwiżanek i 2. wdowy konsekrowane. Z naszej parafii wywodzi się s. Alberta. Zbierana tego dnia taca przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne
  • w I. czwartek – wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy św. błogosławieństwo gardeł i języka za wstawiennictwem świętego. Godzina Święta w Pychowicach od 1700, a w Kostrzu po Mszy św.
  • w I. piątek – wspomnienie św. Agaty. Na Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody przez jej wstawiennictwo. Spowiedź i Adoracja od 645 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600 w kaplicy w Kostrzu. Przed południem z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych
  • w I. sobotę - wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 4. Za tydzień pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na roboty przyposadzkowe do nowego kościoła.
 5. W sobotę zakończyliśmy podstawową kolędę w domu lub w kościele. Dziękuję księżom Kazimierzowi, Janowi i Markowi za braterską pomoc. Dziękuję Wam, drodzy parafianie, za Waszą życzliwość i serdeczne spotkanie. Bóg zapłać za ofiary, jakie przy tej okazji składaliście na budowę Domu parafialnego i na utrzymanie parafii. W czasie kolędy było rozdawane „Wydanie specjalne Wzgórza serc 2022” czyli krótki informator o naszym duszpasterstwie w tym roku i planach działań Wspólnotowych. Informator ten został wyłożony na stoliku przy św. Antonim dla osób, które jeszcze go nie otrzymały. Prosimy nie pomylić go z wydaniem cotygodniowym. Osoby, które nie spotkały się z kapłanem w podstawowym terminie, mogą się umówić na indywidualną kolędę po ustabilizowaniu się sytuacji pandemicznej, w drugiej połowie lutego lub w marcu.
 6. Delegacja parafii uczestniczyła w programie Radia Wnet pt. „Riksza Miłosierdzia” opowiadając co się dzieje obecnie w naszej parafii. Filmowy zapis audycji jest na kanale naszej TV obok Koncertów kolęd naszych schól, nowej sztuki teatralnej „Przychodzący Król” i filmów o ks. Ludwiku Mroczku.
 7. Zachęcamy do korzystania z mediów katolickich, w tym prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 8. Osoby chętne do pomocy przy rozbiórce dekoracji świątecznej w Pychowicach zapraszamy w czwartek, po Mszy św. wieczornej, ok. 1845.
 9. Zmarła jedna z najstarszych parafianek, śp. Cecylia Pieniążek. Wieczny odpoczynek…