Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś niedziela adoracyjna, a taca inwestycyjna przeznaczona jest na prace przy nowym kościele.
 2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które są w Pychowicach o 1730, w Bodzowie o 1800 oraz w Kostrzu o 1630, a w niedziele i święta o 1530.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek - uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. W kaplicy w Kostrzu, od 1700, nabożeństwo do św. Rity.
  • w czwartek i w piątek – od 1700 do 1800 w Pychowicach adoracja Najśw. Sakramentu
  • w sobotę – wspomnienie MB Fatimskiej Fatimskiej oraz współzałożycielki salezjanek, św. Marii D. Mazzarello. O 700 modlitwy Matek w Modlitwie, a po Mszy św. adoracja rodziców.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. We wtorek, o 1845, w oratorium zebranie Rady Parafialnej. Zapraszamy radców.
 6. W piątek, Mszą św. o 1800, rozpocznie się spotkanie dla par grupy „Randki małżeńskie”.
 7. W sobotę, o 900, w katedrze na Wawelu święcenia diakonatu. O 1700, w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej w rocznicę Objawień fatimskich i zamachu na św. Jana Pawła II, odbędzie się procesja różańcowa wokół kościoła zakończona nabożeństwem majowym w świątyni.
 8. W przyszłą niedzielę o 900 wyruszy z Wawelu procesja św. bp Stanisława. A na Mszy św. o 1800 modlimy się za Ojczyznę i za OSP Kostrze przez wstawiennictwo św. bp Stanisława i św. Floriana. W Kostrzu obchodzimy 28. rocznicę poświęcenia kaplicy pw. MB Częstochowskiej.
 9. Trwają zapisy na obozy rekreacyjno-sportowe organizowane przez SALOS i SALTROM.
 10. Miasto Kraków realizuje wśród Mieszkańców ankiety w ramach Kompleksowych Badań Ruchu.
 11. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. W naszym tygodniku Wzgórze serc i na stronie pychowicesdb.pl znajdziemy szczegóły podanych informacji.
 12. Ze względu na bardzo zły stan zostały odnowione prawe drzwi wejściowe do starego kościoła oraz dwa klęczniki. W kolejnym tygodniu będą robione drzwi lewe.