Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś rozpoczynamy parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które potrwają do środy włącznie, a dopełnieniem ich będzie piątkowa Droga Krzyżowa. Zapraszamy przy tym na dodatkowe spotkania – dla małżonków i rodziców, dla osób samotnych i starszych oraz dla młodzieży. Rekolekcje są szczególnym czasem łaski w prawidłowym rozwoju duchowego, a głosi je ks. Andrzej Witowski, którego serdecznie witamy. Przypominamy, że wywiad z naszym gościem jest w naszym dwumiesięczniku. Spowiadamy w czasie nabożeństw i 15 minut przed Mszą św. z wyjątkiem czasu czytań i konferencji. W czasie Mszy św. będzie codziennie zbierana taca przeznaczona na działalność młodzieżową Wspólnoty ks. Andrzeja. Szczegółowy rozkład rekolekcji na stronie internetowej, na plakacie i we „Wzgórze Serc”.
 2. Dziś, o 900, odbywa się parafialna Msza św. w intencji 100-letniej parafianki, Marii Jedynak. Życzymy Jej i najbliższym wszelkich łask Bożych. Wywiad filmowy z Jubilatką można oglądać na kanale naszej TV. Chcąc zachować dla potomnych dorobek naszych seniorów zachęcamy do włączenia się w akcję parafialną „Klisze pamięci PyBoKowskich” lub akcję INP „Archiwum pełne pamięci” (szczegóły w tygodniku).
 3. Niedzielne Gorzkie Żale w Kostrzu o 1515, a w kościele parafialnym o 1715. W ich trakcie zbierane są do skarbonki za gazety ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jałmużnę można składać do skarbonki dla ubogich, w tym nabywając baranka wielkanocnego w cenie 12 zł.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w czwartek – w Pychowicach 1700 – 1800 adoracja wynagradzająca
  • w piątek (31 III) – zapraszamy wszystkich wiernych na tradycyjną DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami parafii. Niech to będzie nasze wspólne świadectwo i wyznanie wiary. W tym dniu nie będzie Mszy św. o 1700 w Kostrzu, a Msza św. z 1800 w Pychowicach zostanie odprawiona godzinę wcześniej, czyli o 1700. W jej trakcie modlimy się przez przyczynę św. Jana Bosko za Rodzinę salezjańską, za parafian oraz za dobrodziejów kościoła. Po Mszy wyruszymy z krzyżem ulicami: Ćwikłową, Tyniecką, Widłakową przez Bodzów do kaplicy w Kostrzu przy Falistej. Zakończenie przewidywane jest ok. 1930.
  • w I sobotę – na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. W Pychowicach Różaniec za Ojczyznę o 1715.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Za tydzień Niedziela palmowa, z poświęceniem palm. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżyjemy najważniejszą i najdłuższą liturgię – Triduum Paschalne. Rozkład Triduum będzie za tydzień w mediach. Tego dnia zapraszamy na przedstawienie „Pasji” naszej Oratoryjnej Grupy Teatralnej o 1300 i 1900. Z okazji pierwszej niedziela miesiąca jest zbierana taca inwestycyjna na roboty przy nowym kościele. W tym miesiącu na budowę zebrano na tacy i w kopertach 9 325 zł.
 7. Dziś przed kościołem oratorium zaprasza na Kiermasz świąteczny z palmami i stroikami wielkanocnymi. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na dofinansowanie ŚDM.
 8. Od poniedziałku, 3 kwietnia, rozpoczną się trzydniowe rekolekcje szkolne.
 9. Wyniki wyborów do nowej Rady Parafialnej zostały ogłoszone w piątek, z okazji Uroczystości poświęcenia kościoła w Pychowicach i są opublikowane w tygodniku oraz w gablotach.
 10. TV Od Serca na ręce Jacka Kuka dziękujemy za 3-letnią posługę.