Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na schody do zakrystii nowego kościoła. Wspominamy św. Agatę.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii
  • we wtorek – wspomnienie bł. Piusa IX, papieża
  • w czwartek –– wspomnienie bł. Euzebii Palamino Yenes, salezjanki. Od 1700 w Pychowicach adoracja wynagradzająca Straży Honorowej
  • w piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Wieczorem, od 1700 do 1800, adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy serca.
  • w sobotę – wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień chorych. Zapraszamy chorych naszej parafii na Mszę św. o 1000 do kościoła parafialnego. W czasie Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, a zamiast tradycyjnego spotkania i poczęstunku w salkach będzie „małe co nieco” na drogę. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Przy tej okazji dziękujemy chorym oraz tym którzy się nimi opiekują za drogocenny wkład modlitwy i cierpienia ofiarowany w intencji Wspólnoty parafialnej. W naszym tygodniku jest skrót orędzia papieża na ten dzień. O 700 w Pychowicach Msza św. i adoracja rodziców za swoje dzieci animowana przez „Matki w modlitwie”.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o 1800, spotkanie rodziców młodzieży do bierzmowania.
 5. Nasz Parafialny Zespół Caritas, dziękując za wsparcie ostatnich akcji charytatywnych, przygotował symboliczne „małe co nieco” rozdawane dzisiaj po Mszach św. przed kościołem. Akcja Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy” będzie trwać do kwietnia br.
 6. W środę spotkanie parafialnego Caritasu, a w czwartek Rady Budowy. W kolejny wtorek (14 II) planowana jest Rada Parafialna.
 7. Dziś ostatni dzień zgłaszania kandydatów do nowej Rady Parafialnej.
 8. Dziękujemy za ofiarowane w ramach tacy z 2 lutego 1.133 zł na zakony kontemplacyjne. Dziękujemy tym, którzy pomogli rozebrać dekorację świąteczną w kościele i w kaplicy.
 9. Kolejna Randka małżeńska z tańcem i różańcem rozpocznie się w piątek, o 1800.
 10. Rozpoczyna się drugi tydzień ferii zimowych. Pamiętajmy w modlitwie o młodym pokoleniu.
 11. Zachęcamy do korzystania z mediów katolickich, w tym prasy wyłożonej z tyłu kościoła.