Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Od dziś do środy są tzw. Dni krzyżowe – dni modlitwy o urodzaje i w intencji głodujących. Na Mszy św. o 1800 modlimy się za Ojczyznę i za OSP Kostrze przez wstawiennictwo św. bp Stanisława i św. Floriana. W Kostrzu obchodzimy 28. rocznicę poświęcenia kaplicy.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie w Pychowicach o 1730; w Bodzowie o 1800; w Kostrzu - w tygodniu o 1630, a w niedziele o 1530. W ramach majówek rozpoczynamy jutro uroczystą nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przed główną uroczystością w przyszłą środę, 24. maja.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – Międzynarodowy Dzień Rodziny
  • we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, głównego patrona Polski
  • w czwartek – wspomnienie św. Leonarda Murialdo, sdb. Rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego. Od 1700 w Pychowicach adoracja wynagradzająca.
  • w piątek – w Kostrzu i Pychowicach wieczorne Msze św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu (wypominki roczne). Od 1700 w Pychowicach, animowane przez Apostolat Dusz Czyśćcowych, nabożeństwo za tych zmarłych z salezjańskimi modlitwami ćwiczenia dobrej śmierć.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Od czwartku rozpoczynają się I. spowiedzi i I. Komunie św. W Kostrzu I. Komunia św. będzie w sobotę o 1030 i 1230. W Pychowicach w przyszłą niedzielę na Mszach o 1145 i na dodatkowej o 1330. Prosimy uczęszczających na Mszę św. o 1200 o wybranie się wyjątkowo na inną godzinę.
 6. W sobotę, o 1100, w kościele na Dębnikach, święcenia diakonatu otrzyma 4. salezjanów.
 7. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie.
 8. Z okazji „Dnia Dziecka” Oratorium dziecięce zaprasza na wyjazd do Ludźmierza i Rabkolandii w sobotę 3 czerwca. SALTROM z Dębnik dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na kolonie do Brennej i Kołobrzegu oraz na obozy żeglarskie na Mazurach. Odbywa się też szereg pielgrzymek – Caritas, Różańcowe, Kobiet, Apostolatu Dusz Czyśćcowych. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 9. Nasz Caritas rozpoczyna zbiórkę do puszek i na konto na aparat ortopedyczny dla Małgorzaty, niepełnosprawnej ruchowo seniorki z Pychowic. Szczegóły w naszych mediach.
 10. W SP w Pychowicach, 17 V, o 1700, odbędzie się spotkanie nt. budowy wodociągu i kanalizacji.
 11. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy, także parafialnej, wyłożonej z tyłu kościoła.
 12. Odeszli do wieczności śp. Dariusz Czaplik, Władysława Puchalska, Janusz Maciejewicz, Halina Kasprzyk: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…