Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W nocy z 5 na 6 lutego doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z biskupami naszej Ojczyzny poleca przeprowadzenie dzisiaj w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel. Z tego powodu projekt „Paczka dla Ukrainy” zostaje zawieszony. Caritas Archidiecezji Krakowskiej, do którego należy nasz parafialny Caritas, prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Wasze wsparcie dla tych inicjatyw jest istotne i dobrze wykorzystane.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – w kaplicy w Kostrzu od 1700 nabożeństwo do św. Rity.
  • we wtorek – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy oraz wspomnienie św. Walentego. O 1800 kolejna Msza św. za Ojczyznę.
  • w środę – rozpoczyna się comiesięczna Nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.
  • w czwartek – od 1700 w Pychowicach adoracja wynagradzająca Straży Honorowej.
  • w 3. piątek – w Pychowicach o 1700 nabożeństwo za zmarłych cierpiących w czyśćcu z salezjańskimi modlitwami „Ćwiczenia dobrej śmierci” animowane przez Apostolat Dusz Czyśćcowych. Po nim zbiorowa Msza św. za tych zmarłych, których polecamy w wypominkach rocznych. Zapraszamy zwłaszcza osoby, których bliscy odeszli z tego świata bez ostatniego namaszczenia i wiatyku oraz chętnych do włączenia się w Apostolat, czyli do wspierania dusz czyśćcowych swoich bliskich oraz tych, o których bliscy już zapomnieli.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 4. Za tydzień, po Mszy św. o 1800, spotkanie rodziców młodzieży do bierzmowania.
 5. Za tydzień także, w ramach nabożeństw wieczornych o 1730, rozpoczynamy tzw. 40-sto-godzinne nabożeństwo o dobre przeżycie Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych. O animację każdego dnia proszę grupy naszej parafii – propozycja grup animujących znajduje się w tygodniku „Wzgórze serc”. Młodzież zapraszamy zwłaszcza we wtorek. Każdy wierzący parafianin, kochający Jezusa, może znaleźć w ciągu trzech dni czas na adorację, która uzdolni go do dobrego wejścia w Wielki Post i do wsparcia duchowo pogubionych.
 6. Dziękujemy tym, którzy zaanimowali Światowy Dzień chorych w naszej parafii, w tym za wspaniałe ciasto własnej produkcji naszych parafianek przygotowane dla chorych.
 7. Ze względu na pogrzeb w rodzinie ks. Roberta, zebranie Rady Parafialnej zostaje przesunięte na kolejny wtorek, tj. 21 lutego.
 8. Zapraszamy do lektury mediów katolickich, w tym prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Zapraszamy też odważnych do włączenia się we współtworzenie naszych mediów, zarówno drukowanych, jak i elektronicznych.
 9. W przyszły piątek, 17 lutego, zapraszamy dzieci na Karnawał oratoryjny od 1530 do 1730 – zgłoszenia SMS-em do ks. Jana.