Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak zwyczajowo dekoracja świąteczna pozostanie do 2 lutego. W liturgii zaczyna się tzw. okres zwykły (kolor zielony), który trwa do Środy popielcowej, a jego druga część zaczyna się po niedzieli Zesłania Ducha Świętego i kończy przed Adwentem. Dziś po Mszach św. o 1600 w Kostrzu Koncert kolęd scholki „Miriam” połączony z jasełkami klas 3-ch SP 54, a za tydzień w Pychowicach, po Mszy św. o 1200, koncert scholki „Boże kwiatki”.
 2. Dziękujemy Grupie Teatralnej na czele z ks. Janem za przygotowanie pięknego przedstawienia pt. „Jasełka dworcowe”. Dziękujemy p. Jackowi Kuk za filmową wersję spektaklu, która ukaże się na kanale naszej telewizji w niedługim czasie. Dziękujemy też uczestnikom Orszaku Trzech Króli z naszej parafii, w tym kadetom naszej Akademii Rycerskiej.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w 2. poniedziałek – w Kostrzu nabożeństwo do św. Rity od 1700.
  • w 2. czwartek – od 1700 w Pychowicach adoracja wynagradzająca Straży Honorowej,
  • w piątek – 1700-1800 - adoracja Najśw. Sakramentu
  • w sobotę – o 1800 kolejna Msza św. za Ojczyznę.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Za tydzień wspomnienie bł. Alojzego Variara sdb. Rozpoczynamy comiesięczną nowennę do MB Wspomożenia Wiernych.
 6. W poniedziałek rozpoczęliśmy dwojaką kolędę. Rodziny mogą przyjąć kapłana w swoim domu według zaproponowanego grafiku zgłaszając to do parafii. Prosimy, aby te osoby potwierdziły spotkanie pisząc sms-a lub dzwoniąc do wyznaczonego na ich ulicę księdza. Rodziny chcące spotkać się przy kościele zapraszamy na kolędową Mszę św. o 1800 w poniedziałek do kościoła w Pychowicach, a od wtorku do piątku do kaplicy w Kostrzu, także zgodnie z zaproponowaną ulicą, chyba że pasuje inny dzień, to również zapraszamy. Z kolei te osoby proszone są o złożenie wtedy kartki informacyjnej o swojej obecności, w tym aktualnym telefonem komórkowym, aby duszpasterze wiedzieli, z kim się spotkali. Są też dla obu grup wyznaczone dni dodatkowe. Rozkład Kolędy z informacjami jest na naszej stronie oraz jako osobny druk. Na druku znajdują się dodatkowe informacje dla nowych mieszkańców i osób chcących spotkań się w innym terminie. Przekażmy też informację sąsiadom, których dziś nie ma w kościele. W czasie kolędy Msze św. cykliczne są w Pychowicach i w Kostrzu o 700 rano. Po nich otwarta jest kancelaria. Od wtorku do końca miesiąca nie ma Mszy św. o 1800 w Pychowicach, z wyjątkiem sobót.
 7. Bóg zapłać za ofiary na budowę nowego kościoła – 10.040 zł z opłatków, 9.450 zł z tacy i kopert ostatniej niedzieli, a 3.464 zł ks. Robert przywiózł od parafian z Białego Kościoła. Z pasterki na Fundusz Życia wpłaciliśmy 952 zł, z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski – 3.553 zł, z Trzech Króli na misje – 3.641 zł.
 8. Kolejna Randka małżeńska z tańcem i różańcem rozpocznie się w piątek, o 1800.