Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. w modlitwie oddania zawierzymy świat Bożemu Miłosierdziu. W Godzinie Miłosierdzia, między 1500 a 1600, zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia pt. „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.
 2. Dziś przypada święto Caritasu. Nasz parafialny Caritas włącza się w ogólnopolską akcję „Dzień Dobra”, poprzez akcję promocyjną w kolejną niedzielę 23 kwietnia. W środę spotkanie Zarządu Parafialnego Caritas.
 3. Również dzisiaj jest przygotowanie dla rodziców młodzieży do bierzmowania.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w czwartek – od 1700 adoracja wynagradzająca.
  • w piątek – od 1700 do 1800 adoracja Najśw. Sakramentu.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Za tydzień (23 IV) Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny.
 7. W poniedziałek, o 1900, w oratorium, inauguracyjne Spotkanie nowej Rady Parafialnej, na które zapraszamy nowo wybranych.
 8. W środę spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 9. Natomiast w sobotę odbędzie się Pielgrzymka LSO do Krakowa, na Dębniki – zapraszamy lektorów, ministrantów i kandydatów do tych grup oraz scholanki i rodziców
 10. Proces beatyfikacyjny męczenników salezjańskich II wojny światowej zbliża się do końca, czego przejawem jest opinia konsultorów historyków odnośnie do “Positio super martyrio” Sług Bożych ks. Jana Świerca i ośmiu towarzyszy, w tym ks. Ludwika Mroczka. Szczegóły w tygodniku. 
 11. W gablocie z tyłu kościoła jest wystawa „Arma Christi (Broni Chrystusa)” czyli znaki Bożej Męki.
 12. Zapraszamy na obozy letnie w góry, nad morze oraz na Mazury organizowane przez SALTROM i SALOS, które pilotuje ks. Paweł Centnar. Informacje na stronie internetowej salos.pl oraz saltrom.pl.