Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, a od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty - Triduum Paschalne. Dla chrześcijan są to trzy najważniejsze dni w ciągu całego roku i stanowią jedno Święto. Rozkład uroczystości jest w gablotce, na stronie internetowej i w tygodniku. Prosimy się z nim zapoznać, w tym z zaproponowanymi grupami adoracji. Triduum Paschalne rozpocznie się w:
  • Wielki Czwartek – o 1830 Mszą św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej Jezus zostaje przeniesiony do Ciemnicy, gdzie adoracja będzie od 1930 do 2400. Siostry jadwiżanki zapraszają tego dnia oraz w dwa kolejne dni na wspólny śpiew „Ciemnej Jutrzni” o 730 i Godziny Czytań o 2200.
  • Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły. Adoracja przy Ciemnicy od 700 do 1700. O 1500 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia, a potem dwie Drogi Krzyżowe: o 1600 dla dzieci i o 1730 dla wszystkich. Liturgia Męki Pańskiej o 1830, a po niej Jezus zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie adoracja będzie do 2400. Wartę honorową przy Grobie pełnić będą strażacy z OSP Kostrze. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.
  • Wielka Sobota – jest dniem ciszy i adoracji przy Grobie Pańskim od 700 do 1800. Pamiętajmy o tym zwłaszcza gdy przyjdziemy z koszyczkami poświęcić wielkanocne pokarmy. Ze względu na adorację, błogosławieństwo pokarmów w kościele parafialnym będzie na zewnątrz, o pełnych godzinach: 1000, 1100, 1200, 1300 i 1600 (w przypadku złej pogody poświęcenie będzie w kościele co 0,5 godziny od 1000 do 1300), w Kostrzu o 1100, 1130, 1200, a w Bodzowie o 1230.
  • Wigilia Paschalna w sobotę wieczorem – rozpoczyna się o 1930 od poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła. Przynosimy ze sobą świece. Uroczystość zakończymy procesją rezurekcyjną.
  • Niedziela Zmartwychwstania: najważniejszy Dzień dla wierzących. Rozkład Mszy św. niedzielny, za wyjątkiem Mszy św. o 1600 w Kostrzu, której nie będzie.
 2. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 3. Spowiadamy codziennie 15 min. przed Mszą św., w czasie nabożeństw oraz w czasie Triduum paschalnego, a wtedy w ramach „Nocy konfesjonałów” jest spowiedź do północy.
 4. Dziś ostatnie w tym roku Gorzkie Żale - o 1515 w Kostrzu i o 1715 w Pychowicach. O 1300 i 1900, w kościele, odbędzie się przedstawienie Misterium „Pasja” w wykonaniu naszej Grupy Teatralnej.
 5. Dziękujemy za złożoną jałmużnę wielkopostną w skarbonce dla ubogich i przyniesione produkty spożywcze dla ofiar wojny. Grupa charytatywna przekaże je potrzebującym. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne Caritas w cenie 12 zł, przeznaczone na pomoc potrzebującym.
 6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu są zbierane do skarbonki na ofiary za gazety. Oratorium zaprasza na Kiermasz z palmami i stroikami wielkanocnymi przeznczony na dofinansowanie ŚDM.
 7. Od poniedziałku do środy (3-5 kwietnia) będą trzydniowe rekolekcje szkolne.
 8. Na początku tygodnia odwiedzimy z sakramentami chorych. Chętnych prosimy zgłosić do parafii.
 9. Dziękujemy za animację Dróg Krzyżowych, zwłaszcza Ekstremalnej oraz ulicami parafii.
 10. Korzystajmy stale z mediów katolickich, aby lepiej przeżyć Wielki Tydzień. W naszym tygodniku „Wzgórze serc” są wszystkie podstawowe informacje na Wielki Tydzień. Za pomocą TV Od Serca chorzy mogą uczestniczyć w modlitwach całego Triduum paschalnego, a wśród nowych produkcji będzie niedługo do oglądnięcia tegoroczne „Oratoryjne Misterium Paschalne”.
 11. Dziś, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II chciejmy wyrazić wdzięczność za Niego oraz odpowiedzieć na manipulacje mediów uczestnicząc czy to w „Białym Marszu” ulicami Krakowa (zbiórka na błoniach o 1330), czy przychodząc na Czuwania; 2000-2200 - pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej lub w tych samych godzinach na Czuwanie w naszym kościele.
 12. Na okres świąt i na niedziele otwarty będzie tymczasowy parking przed nowym kościołem. Prosimy o parkowanie po kolei, pionowo do płotu i ściany kościoła, aby nie blokować kilku miejsc.