Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” animującym owocne przeżycia Triduum Paschalnego:
  • dziękuję ks. Kazimierzowi, ks. Janowi i ks. Markowi za przewodniczenie ceremoniom liturgicznym i ich animowanie, za posługę w konfesjonale oraz za pomoc w dekorowaniu kościoła
  • dziękuję zakrystiance s. Iwonie za przygotowanie kościoła i liturgii oraz pozostałym siostrom jadwiżankom za animację Wielkiego Tygodnia, w tym za posługę liturgiczną, śpiewy i brewiarz
  • dziękuję dk. Mateuszowi oraz lektorom i ministrantom za przygotowanie i animację liturgii
  • dziękuję organiście Wiesławowi oraz połączonemu chórowi jadwiżanek i scholii młodych za śpiew
  • dziękuję szefowi TV Od Serca Jackowi Kuk za obsługę filmową nabożeństw i wydarzeń parafialnych
  • dziękuję OSP Kostrze za warty honorowe, a pozostałym grupom za animacje adoracji i rezurekcji oraz pomoc przy wystroju paschalnym naszych świątyń
  • dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za animację pomocy potrzebującym w parafii
  • dziękuję wszystkim wiernym za świadectwo uczestnictwa w liturgii, za ofiary na potrzebujących, funkcjonowanie parafii i budowę nowego kościoła oraz za życzenia przesłane dla księży na moje ręce.

Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie Waszą nagrodą!

 1. Dziękujemy też osobom animującym parafialne Drogi Krzyżowe, zwłaszcza Ekstremalną oraz Pieszą z Pychowic do Kostrza, w tym Pawłowi Rząsie, Apostolatowi Dusz Czyśćcowych i OSP Kostrze.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny niedzielny porządek. Tradycyjnie w tym dniu wspieramy modlitwą i ofiarami na tacę Papieski Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie i słuchamy listu rektora uczelni. Tego dnia w Kostrzu, o 1600, jest Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity.
 3. Do przyszłej niedzieli trwa jedno wielkie święto czyli Oktawa Wielkanocy. Z tego względu w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia. Przygotowaniem do niej jest codzienna nowenna z Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym między 1500 a 1600.  W samą niedzielę, 16 IV, będzie Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy zatem do kościoła między 1500 a 1600 osobiście lub przez TV Od Serca.
 6. Tego dnia jest święto Caritasu. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za animację pomocy dla potrzebujących i zapraszamy chętnych do dołączenia do tego szlachetnego grona. Akcja promocyjna Caritasu będzie w kolejną niedzielę jako tegoroczny „Dzień Dobra”.
 7. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „U Bożego Serca” (poświęcony Wspólnocie Kościoła lokalnego) i tygodnik „Wzgórze serc”. Jest też „Informator roczny Wzgórza Serc” dla gości. Zapraszamy też do oglądania filmów naszej TV Od Serca, w tym nowego Teatru TV pt. „Pasja”, jak też na naszą stronę pychowicesdb.pl, która prezentuje także historię naszej ziemi.
 8. Z tyłu kościoła, w gablocie, jest wystawa tzw. „Arma Christi (Broni Chrystusa)”- znaków Bożej Męki.
 9. Drodzy Mieszkańcy naszej parafii oraz wszyscy modlący się w naszej świątyni i Łączący się z nami w modlitwie przez naszą telewizję!   W tę Wielką Noc zwyciężyła Miłość Prawdziwa, Miłość Boża, która pokonała szatana i śmierć, i znów żyje. Ten Jezus Zmartwychwstały jest obecny wśród nas, aby rozpalić nasze serca bezgraniczną miłością i przywrócić nam radość, i aby dodać sił do odważnego podjęcia codziennego trudu podążania za Bogiem i służby bliźniemu.Życzymy, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym rozświetlało codzienne drogi Waszego życia światłem prawdy, w tym prawdy o Jego bezgranicznym Miłosierdziu, a głębokie przeżycie Świąt Wielkanocnych przyniosło Wam nadzieję i prowadziło do niekończącej się Paschy. Wszystkim Parafianom oraz wszystkim Modlącym się wspólnie z nami życzymy Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!                                                                     Salezjanie z parafii pychowickiej wraz ze świeckimi Współpracownikami.