Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywając uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Mszach św. i na adoracjach powierzajmy Bogu naszą przyszłość w Nowym Roku, módlmy się o pokój na świecie i w naszych rodzinach. Jeszcze raz dziękujemy za kolejne życzenia świąteczne i noworoczne jakie skierowaliście pod adresem duszpasterzy. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki w Nowym roku! Dziś po Mszy św. o 1200 tradycyjne błogosławieństwo dzieci.
 2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę lub przelewem, które z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczone są na budowę nowego kościoła.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w I. czwartek (5 I) – wspominamy 81. rocznicę śmierci męczeńskiej w KL Auschwitz Sługi Bożego ks. Ludwika Mroczka, salezjanina, który został aresztowany przez Niemców m.in. za duszpasterstwo w Pychowicach. Modlimy się o jego rychłą beatyfikację. Zapoznajmy się z jego biografią oglądając cztery filmy o nim na kanale naszej TV. Ze względu na jutrzejsze Święto tego dnia przed południem odwiedzimy chorych. Praktykujących 1-e piątki zapraszamy dziś do skorzystania ze spowiedzi, zwłaszcza w czasie adoracji „Godziny Świętej” w Pychowicach 1700 do 1800, lub w Kostrzu po Mszy św. o 700. Pamiętajmy, że istotą 1-ch piątków jest udział we Mszy św. i Komunia św. wynagradzająca, a spowiedź może być kilka dni wcześniej.
  • w I. piątek (6 I) – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w niedzielę. Taca z Trzech Króli przeznaczona jest tradycyjnie na misje. Na Trzech Króli i na kolędę oratorium przygotowało zestawy kadzidła z węgielkiem i kredą, które są dostępne z tyłu kościoła. Dobrowolne ofiary wesprą działalność oratorium. 1700-1800 jest adoracja.
  • w I. Sobotę – na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
 4. Zapraszamy 6 stycznia do wzięcia udziału w „Orszaku Trzech Króli”. Wyruszy on z „Wiosek Świata” ul. Tyniecka 39 (seminarium salezjańskie) o 9:15 i przejdzie do kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach na Mszę św. o 1000. Po niej przejdzie na krakowski rynek. Chętni z naszej parafii, w tym kadeci z Akademii Rycerskiej, proszeni są o skontaktowanie się z ks. Robertem.
 5. Również 6 I, na 1300 lub 1900, zapraszamy na parafialne spotkanie bożonarodzeniowe w kościele połączone z oglądnięciem spektaklu naszej młodzieży „Jasełka dworcowe”.
 6. Za tydzień święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tego dnia zapraszamy na koncert kolęd scholii w Kostrzu o 1600, wraz z jasełkami „Święta noc”.
 7. W poniedziałek rozpoczynamy dwojaką kolędę. Rodziny mogą przyjąć kapłana w swoim domu według zaproponowanego grafiku zgłaszając to do parafii. Prosimy, aby te osoby potwierdziły spotkanie dzwoniąc do wyznaczonego na ich ulicę księdza. Rodziny chcące spotkać się przy kościele zapraszamy na kolędową Mszę św. o 1800 do kościoła w Pychowicach, a potem do kaplicy w Kostrzu, także zgodnie z zaproponowaną ulicą. Z kolei te osoby proszone są o złożenie wtedy kartki informacyjnej o swojej obecności, w tym aktualnym telefonem komórkowym, aby duszpasterze wiedzieli, z kim się spotkali. Są też dla obu grup wyznaczone dni dodatkowe. Rozkład Kolędy z informacjami jest na naszej stronie oraz jako osobny druk.
 8. Żegnamy papieża emeryta Benedykta XVI. Msze św. za papieża będą 5 I o 700 i 6 I o 1200. Żegnamy też parafian, którzy w tych dniach odeszli od nas do wieczności: Janinę Radoń-Biszto, Wiesława Jagielskiego, Annę Sendor. Wieczny odpoczynek …