Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny.
 2. Kończą się nabożeństwa majowe. Od czwartku (1 VI) zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe, które będą w Kostrzu oraz od poniedziałku do środy w Pychowicach po Mszach św. Natomiast od czwartku do niedzieli będą w Pychowicach o 1730. W Bodzowie nabożeństwa są o 1800. Jako parafia Serca Jezusowego chcemy w czasie tych nabożeństw wspierać się wzajemnie modlitwą w ramach projektu duszpasterskiego „Zanurzeni w Sercu Jezusa”. Chcący otrzymać wsparcie przesyłają lub podają intencję na ręce duszpasterzy przed nabożeństwem.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – drugi Dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. We wspólnocie salezjańskiej w Pychowicach uroczystość jej patrona, bł. ks. Józefa Kowalskiego sdb, męczennika różańca, zamordowanego przez Niemców w 1942 r. w KL Auschwitz.
  • w środę – święto Nawiedzenia NMP. Z okazji ostatniego dnia miesiąca przez wstawiennictwo św. Jana Bosko modlimy się w intencji parafian, Rodziny salezjańskiej w parafii oraz dobrodziejów.
  • w I. czwartek (1 czerwca) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Godzina Święta jest w Pychowicach od 1700, a w Kostrzu po Mszy św.
  • w I. piątek – Spowiedź i Adoracja od 645 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600 w kaplicy w Kostrzu. Przed południem odwiedzimy chorych.
  • w I. sobotę – wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy. Na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. O 1700 Różaniec za Ojczyznę.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym Dzieciom z okazji ich święta, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to niedziela adoracyjna, a taca inwestycyjna przeznaczona jest na roboty przy antresoli. Wspomnienie bł. Michała Giedroycia, patrona jadwiżanek.
 6. W niedzielę 18 VI odbędzie się Parafialny Piknik Odpustowy Serca Jezusowego. Zapraszamy parafian i gości z Ukrainy. W ramach konkursu talentów zapraszamy chętnych do podzielenia się swymi talentami muzycznymi, tanecznymi lub recytatorskimi. Zapraszamy osoby i firmy, które chcą włączyć się w organizację lub sponsorowanie tego wspólnotowego spotkania. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystiach, na telefon czy mail Parafialnego Zespołu Caritas oraz w sklepie państwa Stryszowskich w Kostrzu za remizą. Ofiary z pikniku przeznaczone będą na budowę nowego kościoła. Stąd zapraszamy również do przekazania darów na licytację. W środę, o 1900 w oratorium, zebranie Rady Parafialnej.
 7. Dziękujemy rodzinom dzieci 1-komunijnych za ufundowanie w Pychowicach renowacji drzwi wejściowych i dwóch ławek, a w Kostrzu tablicy ogłoszeniowej.
 8. SP w Kostrzu zaprasza na Piknik szkolny w sobotę (3.06), między 1000 do 1300.
 9. We wrześniu organizowana jest z parafii po raz drugi pielgrzymka do Medjugorie. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Kazimierza.
 10. Trwa sprzątanie nowego Domu parafialnego, zwłaszcza mycie okien. Informacje u ks. Kazimierza.
 11. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym prasy znajdującej się z tyłu kościoła.