Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

PRO MEMORIA

KLEPSYDRA | ŚP. KS. JERZY KANTON SDB

Image
Image
Image

PAMIĘCI ŚP. IRENY KOCHANEK, PARAFIANKI Z PYCHOWIC, SĄSIADKI PANA JEZUSA

(umarła 9.06.2021 r.; mieszkała przez „płot” z kościołem w Pychowicach)

Dwie mowy pożegnalne wygłoszona na pogrzebie 15.06.2021 – wnuczki i uczennicy


1. UKOCHANA BABCIA IRENA

Babciu Najdroższa,

Gdy Twoje oczy zmęczone zasnęły już na zawsze, gdy ciało Twe udręczone uwolniło lekkość duszy, a strudzone dłonie spoczęły miękko, przywołujemy dziś obraz Ciebie, jaki chcemy zapamiętać.
Dla jednych – Mamunia,  dla drugich – Babcia Irenka, dla jeszcze innych – Irka bądź pani Profesor Kochankowa. Dla wszystkich – kobieta o niezwykle pojemnym sercu, wrażliwa i czuła, serdeczna i opiekuńcza. Miłości, szacunku do drugiego człowieka oraz wrażliwości na piękno nauczyła nie tylko swoje dzieci, ale także wiele pokoleń młodzieży w trakcie swojej pracy pedagogicznej w XI Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.
Jako nauczycielka oddana swej pasji inspirowała do rozwoju potencjału twórczego, jako człowiek głęboko wierzący do rozwoju duchowego.
Ludzie, którzy Ją znali, doświadczali od Niej dobroci i akceptacji, potrafiła kochać bezgranicznie. Była wsparciem dla najbliższych, mamą dumną ze swoich dzieci – Adasia, Wiesia i Ewci, a ich dobro stawiała zwykle ponad swoimi potrzebami.
W towarzystwie Jej oczy błyszczały, a w powietrzu rozbrzmiewał perlisty śmiech. Lubiła ludzi i zabawę, choć okoliczności życiowe często jej nie sprzyjały.
Myślę, że mogę dziś w tym miejscu powiedzieć, w imieniu moim oraz Twoich wnuczek – Ani, Basi i Uli, że swoim życiem, miłością i akceptacją, otworzyłaś nam Babciu przestrzeń do rozwoju, tchnęłaś wiarę we własne siły i możliwości do podążania wybraną drogą, w zgodzie z sobą i wyznawanymi wartościami.
Jestem dumna z bycia Twoją kontynuacją Babciu, naczyniem dla kobiecej energii, pełnym intuicji i emocji. Dla mnie osobiście zostaniesz na zawsze najukochańszą Babunią, która kochała mnie bezwarunkowo i chroniła przed brutalnością świata, tuląc w miękkich ramionach.
Zostaję dziś ze wspomnieniem zapachu Twoich ciepłych dłoni – mieszaniny obieranych warzyw i ugniatanego ciasta, z nieodłączną kwiatową nutą.

Wszystkim nam będzie Ciebie brakowało.

Żegnaj Babuniu,

Wnuczka Agnieszka


2. DROGA NAUCZYCIELKO

Pani Ireno!

Dzisiaj żegnając Ciebie chcę Ci z całego serca podziękować za Twoje otwarte serce dla nas, uczniów. Za serdeczność, życzliwość, ciepły uśmiech. Za wskazówki na dalszą drogę edukacji i za cierpliwość.
Zawsze widzę Ciebie idącą na działkę na ul. Wzgórze z daleka już uśmiechniętą. Potem uczestniczyłaś ze mną w Dniu chorych. Porozmawiałyśmy sobie i wróciły wspomnienia. I powiedziałaś mi: „Bądź zawsze uśmiechnięta jak do tej pory to robisz”.
I dzisiaj żegnam Ciebie z innymi uczniami, którzy uczestniczą w Twoim pogrzebie. Zawsze byłaś w naszych sercach i będziesz. Niech Pan Cię przygarnie do Swojego Serca, bo On jest samą miłością. Spoczywaj w pokoju.

Władysława

Image

ŚP. EMILIA KOGUT, 
MAMA KS. MARKA

Dziś w nocy, 14 stycznia, w domu rodzinnym, w otoczeniu swoich dzieci, w tym naszego współbrata ks. Marka, po ciężkiej chorobie odeszła do Pana śp. Emilia Kogut.
Pogrzeb odbędzie się w sobotę (16 stycznia), o godz. 1300, w parafii pw. Ofiarowania NMP w Górnie k. Sokołowa Małopolskiego.

Z parafii pojedzie delegacja, ale ze względu na limity będzie podane ile osób może pojechać. Zainteresowani wyjazdem na pogrzeb proszeni są o kontakt z parafią.
Osoby chcące włączyć się modlitwę poprzez media zapraszamy na transmisję Mszy św. pogrzebowej o 1330 na stronę internetową parafii w Górnie - kliknij tutaj.
Wcześniej jest różaniec (1230) i sama ceremonia pogrzebowa (1300) na cmentarzu. 

W kościele parafialnym w Pychowicach
w najbliższym czasie zostaną odprawione za śp. Emilię następujące Msze św. (transmitowane):
17.02 (nd), 1200 – od Rodziny salezjańskiej i parafian z Pychowic
27.02 (sb), 700 – od rodziny Fitów
03.03 (pn), 700 – od rodziny Skórów
08.03 (pn), 700 – od członków Stowarzyszenia ADMA i Straży Honorowej
23.03 (sb), 1800 – od Dyrekcji i Grona Pedag. Szk. Podst. Nr 62 w Krakowie, pracowników administracji i obsługi

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niech Jej świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

salezjanie z Pychowic

ps. Reportaż z pogrzebu znajduje się w "Aktualnościach" - czytaj tutaj
Image
Image

KLEPSYDRA | ŚP. KS. ZDZISŁAW GORCZEWSKI SDB

Image
Image