DIAKON KRZYSZTOF BORYS

Image

Jest diakonem, alumnem piątek roku Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Jego rodzina mieszka na tej samej ulicy co kościół w Pychowicach, stąd do świątyni miał 3 min. drogi.

W piątek, 8 maja, w uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, w katedrze wawelskiej Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski o godz. 9.00 udzielił mu święceń diakonatu. Krzysztof został diakonem razem ze swymi sześcioma kolegami kursowymi.
Jego rocznik kursowy ma za patrona św. Józefa.
Po mszy św., w zakrystii katedry, metroplita krakowski wręczył nowym diakonom skierowania na praktyki diakońskie - dk Krzysztof został skierowany do Krzczonowa za Myślenicami, gdzie podejmie pracę duszpasterską od sierpnia 2020 r.
Jest on pierwszym diakonem z urodzenia pochodzącym z naszej parafii. Albowiem śp. ks. Michał Szafarski przybył jako chłopiec do parafii przeprowadzając się do Pychowic ze swoimi rodzicami.
W niedzielę, 10 maja 2020 r., na mszy św. o godz. 12. wspólnota prafialna podziękowała  Bogu za nowego diakona modląc się na mszy św. w jego intencji (on w tym czasie miał dyżur w katedrze wawelskiej). Po raz pierwszy nowy diakon służył uroczyście w naszej parafii na mszy św. o godz. 18.00 dnia 12 maja 2020 r. w otoczeniu salezjanów z Pychowic (w tym diakona Patryka) i swojej najbliższej rodziny. Natomiast "prymicje diakońskie" w kaplicy w Kostrzu, gdzie grał jako młody organista w latach szkoły średniej, odprawił w ramach srebrnego jubileuszu kaplicy, 14 maja 2020 r.